wooden board, larch wood, concrete ceiling

Vrtačka aku – 5 parametrů, podle nichž byste ji měli vybírat

Vrtačka aku se stala oblíbenou volbou díky své přenosnosti, snadnému použití a výkonu. V praxi je tak nepostradatelnou součástí výbavy každého kutila, ale i profesionála. V souvislosti s tím vám představíme hned 5 klíčových parametrů, které byste měli zvážit při výběru opravdu kvalitní aku vrtačky.

Výkon a otáčky

Jedním z nejdůležitějších parametrů při výběru vrtačky aku je její výkon, který se často udává v Nm. Vyšší hodnota znamená, že vrtačka disponuje větší silou pro vrtání či šroubování. Zároveň je důležité sledovat otáčky za minutu (RPM). Pro běžnou práci postačí vrtačka s otáčkami do 1500 RPM, zatímco pro náročnější úkoly volte raději modely s otáčkami až 3000 RPM.

Doplňkové funkce

Obvykle může vrtačka aku disponovat doplňkovými funkcemi, které vám usnadní práci. Patří sem například LED osvětlení pracovního prostoru, indikátor stavu baterie, rychloupínací sklíčidlo či nastavitelný točivý moment.

Kapacita baterie

Baterie s vyšší kapacitou (vyjádřenou v Ah – amperechodinách) zaručí delší dobu práci bez nutnosti opětovného nabíjení. Pro běžné domácí úkoly postačí kapacita kolem 2 Ah, ale pro profesionální využití doporučujeme kapacitu alespoň 4 Ah.

Hmotnost a ergonomie

Lehčí vrtačky jsou snáze přenosné a pohodlnější při delším používání, ale to si může vybrat daň na nižším výkonu. Ergonomický tvar a gumové rukojeti zase zvýší vaše pohodlí.

Cena

Samozřejmě je důležitá také aku-vrtačka cena. Vyšší cena často nabízí lepší kvalitu a delší životnost. Zpravidla je ale důležité najít optimální poměr mezi cenou a výkonem. Při výběru vrtačky srovnejte různé modely a zvažte, zda potřebujete investovat do dražšího stroje, nebo vám postačí levnější varianta.

Pokud hledáte opravdu kvalitní aku vrtačku, můžete ji pořídit u renomovaného prodejce Simek.eu. Ten nabízí široký sortiment aku vrtaček od předních výrobců, jako jsou Bosch, DeWalt a Makita. Kromě toho nabízí také odborné poradenství a podporu při výběru vrtačky, díky čemuž si můžete být jisti, že si vyberete ten nejlepší model určený vám na míru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *