Squirrel Animal The Fur Red  - 15496251 / Pixabay

Moderní tapeta a její výhody pro estetiku – jak ji zařadit do interiéru?

Chcete ozdobit svůj dům či byt nevšedními dekoracemi, ale nevíte, odkud začít anebo se obáváte, že byste v prostoru měli tak trochu přeplněno? Pokud to vezmete pěkně od podlahy (vlastně tedy spíše od zdi), nemusíte se ničeho podobného bát.

Moderní tapety se totiž inovovaly nejenom co do vzhledu, ale také do aplikace. Pokud tedy nechcete, nemusíte se potýkat s klasickým štětcem a kbelíkem s lepidlem. Naopak.

Když se řekne samolepicí tapety

Jednoduše si pořiďte kousky, opatřené silnou samolepící vrstvou, které stačí jen připevnit k podkladu  a máte hotovo. Nic víc opravdu nebude třeba. Jen sejmete ochranný kryt, tapetu přiložíte na stěnu a podle doporučeného postupu vyhladíte (s konkrétní aplikací vám vždy pomůže výrobce tapet, který obvykle dodává i podrobné návody).

S takovými pomocníky je tedy tapetování  stejně jednoduché, jako například malování. A jak nechtěně prostor nepřeplnit vzory nebo barvami? Stačí se řídit jedním jednoduchým pravidlem. Osvojí si ho i začátečník.

Tapetovat není třeba vše

Pokud jste se zamilovali do výrazných vzorů a barev nebo dokonce sázíte na fototapety na zeď, pak si pamatujte, že byste nikdy neměli dekorovat více stěn, jedna bohatě stačí, na ty ostatní patří neutrální a světlé barvy, které efekt použitého vzoru či motivu dokonale podtrhnou.

Ani tady se však nemusíte omezovat na výmalbu. Sehnat je totiž možné i jednobarevné tapety, které vás ušetří práce s malířským štětcem nebo válečkem. Vše pak mohou doplnit i protisluneční fólie na okna s ochranou proti UV paprskům a další šikovné vychytávky.

A kde si kvalitní samolepící folie a tapety na zeď pořídit? Vyzkoušejte specializovaný e-shop s širokým výběrem na adrese Tapeta-dekorace.cz. Seženete tu vše, co pro svou spokojenost potřebujete.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *