Dream Baby Boy Sleeping With A Toy  - Victoria_Borodinova / Pixabay

Kozlík lékařský je pro spánek skvělý a užívat ho lze i pohodlně

Pokud hledáte perfektní bylinky na hluboký a vysoce regenerační spánek, napadne vás jako první nejspíš kozlík lékařský (Valeriana officinalis). Meduňka nebo heřmánek sice umí také uklidnit, ale kozlík působí mnohem komplexněji.

Ne nadarmo ho proto k tomu účelu používali už naši předkové. K jeho přípravě se však vážou jistá specifika, a proto ho dnes lze doporučit spíše v podobě doplňku stravy. Lze ho tedy užívat ve stejné formě, jako běžně dostupné vitamíny a minerály.

Pro čtenáře: Už naše babičky využívaly všelijaké bylinky, se kterými dokázaly léčit různé neduhy, s jimiž jim pomáhal například i kozlík, který dokáže vyřešit například migrénu, nespavost, úzkost či nadýmání.

Plnohodnotná krása a zdraví začínají v ložnici

Pokud si během noci neodpočineme, nemůže naše tělo kvalitně regenerovat a zotavovat se. Mnohdy nám však v této důležité činnosti brání kupříkladu roztěkaná mysl nebo mírné zdravotní obtíže. Může se tedy hodit pomocník, který nám dovolí dokonale zrelaxovat a podpořit tak plnohodnotný odpočinek.

Kozlík lékařský je pro to ideální. Bohužel jeho příprava už tak perfektní není. Jeho účinnou části je totiž kořen. A aby z něj bylo možné získat účinné látky, je třeba ho povařit. Ovšem tato bylinka je charakteristická tím, že poměrně nepříjemně páchne. Odvar je navíc nutné připravovat každý večer čerstvý, takže budete muset chtě-nechtě před spaním vždy vyvětrat celý byt. Pokud si však pořídíte přírodní produkty, v nichž je kozlík v podobě extraktu již obsažen (jako je například Tryptosen v kapslích), nic z toho nebude třeba řešit.

Kozlík kombinujte s dalšími účinnými látkami

Bylinky nejlépe působí v synergii s látkami, které podporují jejich účinek. V přípravku Tryptosen od české společnosti Naturvita najdete kromě kozlíku lékařského (množství 25 mg/kaps) i aminokyselinu L-tryptofan (množství 300 mg/kaps).

Nemusíte se bát nedostatečné koncentrace. Obsah extraktu v jedné tabletě odpovídá 20:1 500 mg sušeného kořene. Produkt pořídíte výhodně (společně s dalšími přípravky nejenom od Naturvity) a s rychlým doručením na stránkách Gigalekarna.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *