Kuchyně v industriálním stylu? A proč ne? Poradíme, jak ji zařídit

Je načase, abyste se pustili do rekonstrukce kuchyňského koutu? Skřínky vám zůstávají v rukou, jen co se jich dotknete? Dříve, než začnete nakupovat nábytkové úchytky nebo kovové podnože k jídelním stolům si najděte jeden jediný styl, ve kterém kuchyni budete zařizovat. Právě dle toho stylu se bude odvíjet všechno ostatní a celkové zařizování bude záležitostí několika málo týdnů.

Industriální styl jako nadčasový trend

Pokud se chcete pyšnit skutečně moderní kuchyní, ze které bude až zrak přecházet, měli byste dát přednost industriálnímu stylu. Z posledních informací vyplývá, že se jedná o nadčasový trend, který se na žebříčku popularity bude ještě nějaký ten pátek držet. Hodí se hlavně do větších kuchyní, jelikož zde prim hrají spíše tmavé odstíny a barvy. V kombinaci s masivním nábytkem by mohlo dojít k optickému zmenšování interiéru, což rozhodně není správně.

Jestliže vám vaše kuchyně ale nabízí svým prostorem to, abyste ji zařídili do industriálního stylu, dejte zelenou kombinaci dřeva, betonu a skla, také keramice, což jsou základní prvky industriálně zařízeného interiéru.

Industriální kuchyně potřebuje vzdušnost

Že se industriální kuchyně hodí prakticky jen do velkých interiérů je zřejmé i ze skutečnosti, že industriální kuchyně vyžadují vzdušnost. Pokud není příbytek dostatečně provzdušněný, nejen, že v něm všechno zapadne, ale nakonec takový interiér vypadá spíše smutně a stísněně.

 Žádné zbytečné ozdoby a kvalitní osvětlení

Nemluvíme sice o minimalismu, ale je pravdou, že právě minimalistické zařízení bychom v případě zařizování kuchyně do industriálního stylu měli upřednostnit. Myslete na to i v případě osvětlení, které v takových kuchyní hraje prim. Hezky podtrhne tlumenou paletu barev i ostatní materiály.

V případě výběru nábytku nehledejte takové, které by byly spíše do oka bijící, ale hledejte opět něco jednoduchého. Nábytkové úchytky jsou sice povoleny, ale opravdu jen s mírou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *