Jak uskladnit zahradní techniku?

Zahradní sekačky, křovinořezy, motorové pily a další zahradní technika není během zimy zrovna dvakrát využívána. A důvod je prostý – zahrada zkrátka během chladných měsíců spí, i když to na první pohled mnohdy nejde znát. Jelikož s koncem podzimu vyvrcholily také veškeré zahradní práce v daném roku, nabízí se nutnost uskladnění zahradní techniky. Pokud se člověk bude držet několika velmi jednoduchých pravidel, bude mu zahradní technika spolehlivě fungovat i příští rok.

Hlavně v čistotě

Než se rozhodnete uskladnit vánoční techniku, je nutné ji pořádně očistit. Zatímco sekačku je nutné pořádně omýt hlavně po povrchu od trávy a v nejlepším případě také nabruste nože, u mnoha jiných strojů je nutné řídit se pokyny výrobce.

Například motorové pily se mohou udržovat trochu náročněji než by člověk čekal, a to samé platí například u vertikutátorů nebo křovinořezů.

Do čistých a suchých prostor

Ona čistota se samozřejmě vztahuje také na prostory, ve kterých se bude zahradní technika skladovat. Tím, že byste nářadí umístili tam, kde nejsou suché a čisté prostory, byste jen rapidně snížili jejich životnost.

Také se dívejte na teplotu, která v daném prostoru kraluje. Je rozdíl mezi místem, kde se teplota pohybuje nad bodem mrazu a mezi místem, kde hodnota na teploměru pod bod mrazu klesne. Například benzínové sekačky by pod tíhou příliš velkého mrazu mohli dosti utrpět.

Správné umístění

Neboli také uskladnění. Žádná zahradní technika se nenechává jen tak válet, aby se nezvyšovalo riziko poškození. Zejména pokud doma máte nějaké zvědavce, v nejlepším případě zahradní náčiní zavěste.

Abyste měli v kůlně nebo zahradním domku dostatečný přehled, nabízí se umísťování věcí dle sezony. Takzvaná sezonní technika může zapadnout do odlehlých koutů nebo nemusí být na první dobrou dobře dostupná.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *