Homeschooling School Homework  - Standsome / Pixabay

Kam po základce? Střední škola v Táboře je pro zručné, praktické i kreativní studenty

„Na gympl? Nikdy!“ Pokud i vám vzalo těmito slovy dítě vítr z plachet, čeká vás hledání vhodného studijního oboru. Nemusí to být snadné. Co chce se svým životem doopravdy dělat ví po základní škole jen málo dětí. Ti, kdo si vyberou gymnázium, se vlastně zatím nemusí o svém budoucím povolání rozhodovat. Ale co když dítě není studijní typ a nad vysokou školou zatím či vůbec neuvažuje? Co jít tedy studovat?

Pomocnou ruku rodičům i budoucím studentům podává Střední škola v Táboře. Je skvěle připravena nabídnout vzdělání v nematuritních i maturitních oborech širokého zaměření. Studijní obory školy jsou v oblastech technických a řemeslných, ekonomických a veřejnosprávních, informačních i v oblasti gastronomie a hotelnictví. Obory si tak vyberou kluci i holky, ti, kteří chtějí maturitu, nebo pouze dobře zvládnout svůj obor a pak se vrhnout rovnou do praxe, či v dané oblasti začít podnikat.

V Táboře z vás vychovají odborníky nejen na auta

Technické a řemeslné obory připraví studenty na práci automechanika, autoelektrikáře i instalatéra. Uplatnění najdou v autosalonech, v autoservisech i ve firmách zaměřených na prodej a opravy elektrospotřebičů. Řada studentů se však rovnou vrhne na vlastní podnikání. Pokud nechtějí být hozeni do vody, mohou si ještě udělat maturitu v oboru Podnikání.

Moderní gastronomie je dnes umění

A i to kuchařské mohou vaše děti studovat v Táboře. Obory o gastronomii a hotelnictví je připraví na moderní gastronomii, cukrářství, řeznictví, ale třeba i na to, že se vydají na zkušenou někam do zahraničí a budou pracovat v hotelu. Ne coby nezkušení zaměstnanci, ale jako někdo, kdo má v daném oboru středoškolské vzdělání.

Administrativa, úřednická práce, ale i kreativní činnost

Ekonomické, veřejnosprávní a informační obory nabízí další spektrum možností středního vzdělání pro vaše děti. Uplatní se ve firmách v administrativě, ale i na různých úřadech. Zajímavým a velice atraktivním oborem jsou Informační služby (Knihovnictví), za kterým se však skrývá mnohem více, než tento obor nabízel před léty. Studenti se učí práci s počítačem, s grafikou, s videem, nechybí předměty z historie a dějin umění. Studijní obor je skvělý základ pro pokračování ve studiu na vyšší odborné škole, či rovnou na vysoké škole humanitního směru.

Tip na zajímavý studijní obor

Doporučujeme především obor knihovnictví, který je možné v takto propracované formě studovat jen na několika místech v ČR. Umožní vám zorientovat se v knihách i nakladatelstvích a jako bonus nabídne  pokročilou práci s počítačem a tvorbu grafiky i videí, širokou praxi a možnost dalšího studia.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *