Jaké předměty v naší domácnosti ukrývají nejvíce bakterií?

I když každý týden uklízíte svůj příbytek k dokonalosti, některá místa stále ukrývají hromadu bakterií. A možná si to ani neuvědomujete. Třeba taková matrace patří k místům, kde se nachází skutečně nejvíce bakterií, na kterých dokonce spíte. Matrace, ať už máte levnou matraci nebo dražší kvalitní matraci, by se měla pravidelně čistit. Je to proto, abyste předcházeli množení bakterií a abyste tedy neškodili svému zdraví. Při každotýdenním úklidu se proto zaměřte i na matrace a jejich čištění. A kromě čištění matrací se zaměřte ještě na několik míst, kde se bakterií nachází víc, než jste si možná mysleli.

Dálkové ovládání

Pravděpodobně každý má doma televizi. A televize rovná se dálkové ovládání. To používáme prakticky neustále a používají ho zkrátka všichni. Jenže jen hrstka lidí si uvědomuje, že dálkové ovládání je plné bakterií, které nám mohou výrazně uškodit.

Při uklízení vyfoukejte nebo vysajte prostor mezi jednotlivými tlačítky ovladače. V ideálním případě ovladač otřete dezinfekčním prostředkem, který je rychleschnoucí.

Počítačová klávesnice

Ať už pracujete z domu nebo se na počítač dostanete až večer, když přijdete z práce, v každém případě přicházíte do kontaktu s místem, kde se taktéž hromadí celá spousta bakterií. Počítačová klávesnice by se měla čistit stejně často, jako se utírá prach v interiéru.

Do klávesnice nejen, že usedá prach a bakterie, ale také je často plná zbytků jídla nebo jiného nepořádku, který do ní dostanete ve chvíli, kdy na počítači trávíte nějaký ten čas.

Displej mobilního telefonu

Při každotýdenním úklidu nezapomínejte na “přejetí” displeje mobilního telefonu dezinfekčním prostředkem. Je to opět podobné jako u ovladače a počítačové klávesnice – opět je displej obilního telefonu místem, kde se bakterie hromadí v obrovském množství.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *