Domov nebo kancelářský hybrid? Může to fungovat, pokud víte jak

Ještě donedávna jsme se v rámci svého bydlení dokázali spokojit jen s pracovním koutkem. Ovšem doba se mění a požadavek na celou „pracovně“ zařízenou místnost se začíná stávat spíše standardem než výjimkou.

Výrobci nábytku s tím naštěstí počítají, a pokud budete dbát na jejich rady, nemusí tyto protichůdné požadavky stát proti sobě s nabroušeným ostřím. Naopak, nároky na profesionální prostředí lze s oprávněným steskem po domáckém pohodlí skloubit poměrně snadno.

Chtějte šikovně navržený urban styl

Změny v současném městském životě byly pro nábytkové designéry skutečnou výzvou. Například kancelářské židle již nesmí vyčnívat z davu. Jejich vzhled se musí popasovat s pracovním i odpočinkovým prostředím.

Je třeba, aby se staly multifunkčními a dokonalou ergonomii vtěsnaly do trendového vzhledu. Pohodlná křesílka a  konferenční židle se díky použitým materiálům uplatní i ve velkém obývacím pokoji. Hit letošního roku? Samet a kobaltová barva. Ovšem jde o doporučení, nikoli nepřekročitelnou podmínku. Velké područky půvabně vykroužené z kovu nebo jiných přírodních prvků lákají stejným dílem k uvolněné pozici loktů při psaní na klávesnici i k odložení šálku kávy. Není tak těžké si něco podobného představit – stačí se jen svézt na té správné designové vlně.

I pracovní prostředí si žádá trochu něhy

A na co se zaměřit dál? Třeba na obloučky a další „něžné“ tvary, jež odeberou vašemu pracovnímu prostředí dříve tolik opěvovanou strohost a posunou ho spíše do zážitkové roviny podporující kreativitu a svobodné myšlení. A pro příklady nemusíme chodit daleko – dětské židle se těmito pravidly řídí už dávno. Hrany v nás vyvolávají přirozenou agresivitu, u oblých tvarů je to přesně naopak.

Nevěříte? Porovnejte si jednotlivé typy židlí na vlastní oči a sami rozhodněte, jaký dojem ve vás vyvolávají. V e-shopu Primazidle.cz jich mají opravdu velký výběr a stranou tu nezůstávají ani sedací vaky nebo třeba jídelní stoly. Vždyť pochopení aktuálních trendů je prvním krůčkem k jejich použití.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *