Spotlights Led Light Lamp Lighting  - Bru-nO / Pixabay

LED osvětlení je vhodné i do ložnice, víme proč

I naprostý laik dnes už ví, že LED osvětlení může mít různou barvu bílého světla. Bohužel se však v této souvislosti stále dozvídáme například to, že LED světelné zdroje nepatří do ložnice. V dnešní době už je však naštěstí pravdou úplný opak. Dnes vám vysvětlíme proč.

Když se řekne modré světlo

Běžné světlo má v základu tři složky – takzvané RGB. To je zkratka pro tři barvy: červená, zelená a modrá. A čím větší podíl modré složky můžeme ve světelném zdroji najít, tím je vhodnější do míst, kde pravidelně trávíme čas. Taková  LED svítidla dokážou podpořit naši zvýšenou koncentraci na činnost, a to jednoduše proto, že velmi věrohodně připomínají denní světlo. Tyto světelné zdroje jsou vhodné zejména do pracovny, dílny, fitka, pracovního koutu anebo na práci v kuchyni.

Proč LED patří do ložnice? Důvodů je několik

Ovšem je-li ve světle modré složky méně, bude ve výsledku samozřejmě vypadat jinak. A dnešní  svítidla do ložnice vypadají právě takto. Jejich barva je teplejší, a skvěle se tedy hodí třeba do relaxačních zón a tím pádem samozřejmě i do ložnice. Tak jednoduché to je.

Přesvědčit se o tom můžete u specialistů, například ve videu nazvaném AULIX – LED světla i do ložnice. V něm vám všechny výhody i nevýhody tohoto řešení shrnou do přehledných bodů.

Když je třeba barvu světla měnit

Ale v některých případech náš životní styl vyžaduje, aby byly v jedné místnosti během různých částí dne různé barvy bílého světla. A co tedy s tím? V dnešní době lze naštěstí vsadit na mnoho druhů svítidel, která v sobě mají zabudovanou takzvanou funkcí CCT. Ta umožňuje jejich uživatelům  jednoduše teplotu barvy světla změnit. Je to důležité, protože právě tím podpoříme i naše biorytmy.

Modré světlo totiž blokuje hladinu melatoninu, takže násilně potlačuje naši přirozenou potřebu spánku. Navečer je tedy jednoduché vyzařování ze světla změnit, a to třeba  pohybem ruky, dotykem, či tlačítkem, nebo přes chytrá zařízení, tedy přes aplikaci. A přesně takové můžete sehnat na stránkách Obchod.aulix.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *