Nature Mountain South Moravia  - ivabalk / Pixabay

Hledáte zajímavý tip na výlety? Vyzkoušejte jižní Moravu

Kam jinam bychom vás v této oblasti mohli pozvat než právě na Pálavu. Ovšem CHKO Pálava vám nenabídne jen krásnou přírodu. Její dominantou je zřícenina hradu Děvičky (Dívčí hrady), z níž se vám naskytne nádherný rozhled po okolí.

Můžete ho znát také pod označením Maidberk či Maidenburg. Cesta nahoru je vykoupena poněkud náročnějším výstupem, ovšem rozhodně stojí za to. Původně byl hrad postaven na začátku 13. století, ovšem nepřežil příliš dlouho.

Na co se při výstupu těšit

Původní ochranář místní obchodní stezky vám dnes nabídne zbytky přes dva metry silného obvodového zdiva, stejně jako část vnitřních zdí a nepřístupné sklepy. Ovšem otvory po střílnách dohlédnete až na Novomlýnskou nádrž nebo dokonce na Dolní Věstonice. A proč právě Děvičky? Před hradem totiž najdeme tři skalní útvary, jež byly podle pověsti dříve dívkami.

Tip pro cestovatele: Kde hledat ubytování na jižní Moravě

Ubytujte se v blízkosti legendami opředených míst

Na Děvičky se určitě vyplatí vyrazit hned ráno. Koneckonců, právě tehdy je jižní Morava a její příroda nejkrásnější. Doporučujeme proto šikovné ubytování Pavlov v Penzionu Florian. Na Děvičky z něj přímo dohlédnete, byl totiž postaven v oblasti Pálavských vrchů. Kromě výletů po okolí se v jeho nejbližší blízkosti můžete vydat také do celé řady vyhlášených vinných sklípků, případně si užít plavbu na lodi nebo vyrazit do blízkých lázní.

Moravský folklór k Pálavě zkrátka patří

Najdete tu skvělou místní kuchyni, doprovázenou během vybraných večerů i živou hudbou. Cimbálová muzika v podání kontrabasu, cimbálu a houslí vám umožní si krásy jižní Moravy ještě více vychutnat.

V restauraci si je pro vás nachystána i řízená degustace vín nebo jednoduše jen příjemné posezení s přáteli či rodinou. Penzion Florián je spíše rodinně laděný s celkem 5 pokoji s 21 lůžky i s přistýlkami. Nedávno prošel celý interiér rekonstrukcí. K dispozici budete mít také lednici, sprchové kouty, zdravotní matrace a kvalitní Wi-Fi připojení. Rezervujte si pobyt ještě dnes na stránkách https://www.pensionflorian.cz/ a dopřejte si jedinečný odpočinek v srdci Moravy.

P%C%Alava South Moravia Water Work  - ivabalk / Pixabay
ivabalk / Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *