Poznávat českou historii můžete například i během dovolené

Prostředí, kde se nespěchá a kde si užijete ničím nerušenou relaxaci? Najdete ho i v Čechách, povodí řeky Berounky slibuje skvělý odpočinek a jako bonus i poznávání národní historie, která je opravdu bohatá.

Proč jezdit pořád za exotikou, když jsou krásná místa doslova na dohled od naší metropole? Stačí jen, aby vyšlo počasí a výlety, při nichž budete objevovat přírodu a také hrad Karlštejn. Tento klenot v rámci české a evropské architektury je dílem císaře Karla IV. Pokud máte rádi aktivní turistiku, nevynechejte ani řadu dalších zajímavých míst v okolí.

Vezměte s sebou i děti

Toto atraktivní prostředí si může užít celá rodina. Dovolenou si mohou užít i děti, pro které bude připraven zábavný program. Hotel Karlštejn má k dispozici jednadvacítku různých pokojů, kde je celkem připraveno až 49 lůžek.

Pokud bude pršet, nevadí, zázemí hotelu nabídne posezení u krbu. Lze si také užívat volné chvíle ve finské sauně, připravena je také vířivka. Party stan a letní terasa jsou také místa, kde se dá trávit pohodový večer, třeba po delší procházce po okolí. A kam se vydat v okolí? Je to jednoduché, na prvním místě je slavný hrad, ale rozhodně není jedinou atraktivní destinací.

Do článku prosím vložit video jako embed (s možností přehrání v článku) zarovnané na střed:

Vydejte se cestou na Karlštejn

Je to opravdový symbol české státnosti, který by měl alespoň jednou za život vidět každý občan této země. Víkendový výlet na Karlštejn je rozhodně dobrý nápad, a to hned z několika různých důvodů. Konají se zde pravidelné kulturní akce, užijete si procházku středověkou minulostí a vychutnáte si pohled na okolní lesy, které měl tolik rád už jeden z posledních českých Lucemburků.

Vydejte se ale i jinam, lákadlem je Velká Amerika nebo hrady v širším okolí, kam spadají kupříkladu i Křivoklát nebo Točník, ale také Žebrák.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *