Site Demolition Work Demolition  - MichaelGaida / Pixabay

Vyberte si montérky snadno a rychle

Nezáleží na tom, zda potřebujete vhodné pracovní oblečení do dílny či garáže, nebo zda je vaším cílem zvýšení bezpečnosti na pracovišti. Bez správného vybavení se zkrátka neobejdete. A prim by v každém případě měly hrát určitě kvalitní a perfektně padnoucí montérky.

A jak je správně vybrat? S tím vám dnes poradíme. Zaměříme se na účel, barvu i nákup od spolehlivého dodavatele.

Kde budete montérky využívat

Jde o nejdůležitější bod celého vašeho seznamu. Jestliže je vaše pracovní oblečení spíše formalitou a pohybujete se v něm prakticky jen v interiéru, pak vám postačí jakákoliv oblíbená klasika z obchodů. Není totiž nutné počítat u jednotlivých modelů s žádnou větší zátěží. Na mysli máme zejména běžné činnosti v dílně, do níž vám postačí i pohodlné přitom stylové montérkové kraťasy. Koneckonců, do obdobné kategorie spadají i dětské montérky.

Ovšem práce v exteriéru už vyžaduje zcela jiný přístup. Zejména zimní měsíce dokáží být velmi chladné a rozhodně se proto vyplatí pouvažovat o pracovním oblečení podšitém fleecem nebo jinou hřejivou vrstvou. Určit totiž nechcete, aby vaše záda trpěla.

Zaměřeno na materiál

Velký výběr máte i co do materiálu. Absolutním evergreenem je směs syntetických a přírodních textilií, a to obvykle ve spojení polyester + bavlna. Ovšem k mání jsou i čistě bavlněné nebo naopak jen ryze polyesterové modely. Oba mají své specifické využití a určitě se vyplatí přistupovat k jejich nákupu po předchozí konzultaci. Výslednými vlastnostmi byste totiž mohli být spíše zklamaní.

Vyberte si správný typ

Bunda a dlouhé kalhoty už ani zdaleka nepředstavují jedinou montérkovou možnost. K mání je toho opravdu hodně. Velmi oblíbené jsou například kombinézy, montérky s laclem, vesty s připínacími rukávy, bezpečnostní montérky apod.

Ze všeho nejvíce nám však montérky musí skvěle sedět. Vždy proto nakupujte tam, kde mají pro vás připravenou podrobnou tabulku velikostí a neváhají pomoci ani se správným výběrem. Obojí vám spolu s širokým sortimentem a českým původem nabídnou třeba v e-shopu Celar.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *