dubrovnik, croatia, europe

Dovolená v Chorvatsku: 5 unikátních míst, které se vyplatí navštívit

Chorvatsko je oblíbeným cílem turistů z celého světa, a to díky jeho krásným plážím, malebným městečkům a bohaté historii. Kromě známých turistických destinací, jako je Dubrovník nebo Split, však nabízí mnoho skrytých klenotů, jež stojí za to navštívit. Pojďte se s námi podívat na 5 unikátních míst, kam byste se měli určitě podívat.

Motovun

Motovun je malebné středověké městečko, které se nachází na vrcholu kopce ve vnitrozemí poloostrova Istrie. Jeho úzké uličky a kamenné domky jsou ideálním místem pro pěší výlety a objevování místní kultury. I zde si můžete pronajmout kvalitní apartment v Chorvatasku, jež ocení i náročnější turisté.

Zlatni rat

Na ostrově Brač se nachází nejen jedna z nejznámějších, ale také jedna z nejkrásnějších pláží Chorvatska – Zlatni Rat. Tento plážový ráj se mění podle aktuálního stavu mořských proudů, což mu dodává na kráse a jedinečnosti.

Kornati

Národní park Kornati je souostroví více než 140 ostrovů a ostrůvků, které se pyšní svými strmými skalami, zářivě modrým mořem a bohatým podmořským životem. Toto místo je ideální pro milovníky potápění, jachtaření a přírody.

Šibenik

Město Šibenik je perla dalmatského pobřeží, známá svou impozantní katedrálou svatého Jakuba, jenž je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO. Šibenik také nabízí řadu malebných uliček, historických památek a krásných pláží. Nabídnout vám dokáže také kvalitní Chorvatsko hotely, mezi nimiž si vybere opravdu každý.

Rovinj

Rovinj je jedním z nejromantičtějších měst v Chorvatsku, s malebným přístavem, barvitými budovami a bohatým uměleckým životem. Prozkoumat můžete zdejší galerie, ochutnat místní speciality a vychutnat si atmosféru opravdového středomořského života.

Pokud hledáte kvalitní a cenově dostupné ubytování, můžete využít portál Hrvaska.net. Jeho prostřednictvím si vyhledáte ubytování přímo vám na míru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *