Coffee Watercolor Sweets Table Food  - AnnaliseArt / Pixabay

Dopřejte si pohodu a klid u pití vaši oblíbené kávy

Usadit se pohodlně ve své oblíbené kavárně nebo doma a vychutnat si šálek Vaší oblíbené kávy. Kdo z nás by se na takovou chvíli netěšil?

Chvíle pro odpočinek s šálkem kávy

Někdy jsou naše dny až příliš hektické, plné všech možných dojmů, zážitků, povinností a úkolů. Právě tehdy se potřebujeme jen na malou chvíli zastavit, znovu se nadechnout, vlít energii do žil, povzbudit své unavené tělo a mysl. Je úplně jedno, zda si dáme kávu jen černou nebo ji doplníme mlékem popřípadě cukrem. Možná volíme raději jemnější chutě v podobě cappuccina či Latte macchiata, kde si spolu s kávou vychutnáme i krásně napěněné mléko.

Silnější než káva s účinkem až několik hodin je bílý kratom ze stránky Nejlepsikratom.cz

Jisté je ovšem to, že když začne mlýnek drtit kávová zrna a po místnosti se rozlije smyslná vůně, nemůžeme se dočkat, až před námi přistane náš oblíbený šálek.

Pití kávy má pozitivní vliv na vaše zdraví

Spolu s prvním douškem dostaneme do těla i dávku antioxidantů, které káva obsahuje. S odstupem času začíná působit také kofein, který povzbudí naši pozornost a zažene únavu. Účinky kávy se stále studují a existují různé názory na její pití. Nicméně pokud pijeme kávu v rozumné míře a nemáme žádné zdravotní potíže, jako je vysoký krevní tlak nebo problémy s trávením, tak se žádných negativních důsledků nemusíme obávat.

Coffee Coffe Beans Cup Cafe Aroma  - SixpathofDewa / Pixabay

Dopřejte si pohodu a klid u pití vaši oblíbené kávy

Káva zrychluje metabolismus, zvyšuje tlak, povzbuzuje naši bdělost, často je doporučována při hubnutí.  Pokud se tedy potřebujete nastartovat k výkonu v posilovně, dejte si malý šálek před odchodem z domu.

Dbejte na správnou kvalitu

Dbát bychom také měli na kvalitu kávy. V dnešní době je zrnková káva dostupná v mnoha specializovaných obchodech, kavárnách i e-shopech, které se tímto zabývají. Nabídka je velká a záleží jen na nás, která káva bude ta naše oblíbená. Milovníci zdravého životního stylu si například rádi vychutnají zelenou kávu, která je nepražená a obsahuje více antioxidantů.

Pro jiné je důležitá známka Fair Trade na obalu nebo BIO původ zrnek. Nejlepší ale asi bude, když si tu svou oblíbenou vychutnáte v dobré společnosti. Tím potěšíte své tělo i mysl a pozitivní účinek na Váš organismus bude nesporný.

Coffe Ice Coffee Cappuccino Coffee  - SixpathofDewa / Pixabay

SixpathofDewa / Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *