Česká republika už zná svoji olympijskou reprezentaci

Český olympijský výbor na svém zasedání ve čtvrtek 21. Ledna 2010 schválil finální podobu olympijské reprezentace, která bude vystupovat pod českou vlajkou na zimní olympiáděKanadě ve Vancouveru. Na zimní olympiádu pojede rekordní počet – nejvíce v historii České republiky – 88 sportovců.

Tento týden představil český olympijský výbor konečnou podobu nominace pro zimní olympiádu 2010 – je na ní 88 jmen českých sportovců, kteří budou usilovat o zisk některé z olympijských medailí. Tento počet je nejvyšší v historii české republiky. Na minulé zimní olympiádě v roce 2006 v italském Turíně bylo jen 85 sportovců. Tehdy jsme získali 4 olympijské medaile. Letos by výsledek mohl být ještě o něco vyšší.

Největší české naděje na zisk olympijské medaile

Na seznamu, který představil olympijský výbor nechybí ani největší naděje na zisk některé z olympijských medailí – Tomáš Verner v krasobruslení, Tomáš Kraus v akrobatickém lyžování v disciplíně skikros, Martina Sáblíková v rychlobruslení, Šárka Záhrobská v disciplínách alpského lyžování, Lukáš Bauer v běhu na lyžích a další.

Do bojů o olympijské medaile mohou zasáhnout i další čeští sportovci. Jednou z velkých nadějí je mladá česká závodnice na u-rampě Šárka Pančochová, oči českých fanoušků také budou pozorně sledovat výkony českých hokejistů, jestli se jim nepovede zopakovat zlatý úspěch z olympiády v Naganu. Překvapit mohou i další sportovci. Kompletní seznam české olympijské reprezentace čistá 88 jmen.

Odměny za získané olympijské medaile

I když většina sportovců neusiluje o účast na zimní olympiádě jen kvůli finanční motivaci, jistě je to příjemná odměna za dosažený výkon. Letos bude olympijský výbor medailisty ze zimní olympiády odměňovat takto:

  • Zlatá olympijská medaile = 1,5 milionu korun
  • Stříbrná olympijská medaile = 700 tisíc korun
  • Bronzová olympijská medaile = 400 tisíc korun

Jedinou výjimku mají hokejisté, kteří by si při zisku zlaté olympijské medaile připsali 10 miliónů korun, tedy něco přes 400 tisíc na jednoho hráče. Pokud se nějakému sportovci podaří získat více medailí tak dostane odměnu za každou.

Někteří sportovci mají ještě naději na start na zimní olympiádě

Počet sportovců se ještě může lehce změnit. V některých sportech totiž mají jednotlivé země určené kvóty maximálního počtu sportovců. Pokud některá ze zemí tuto kvótu nevyužije, zbylá místa se rozdělí mezi země, které mají pro danou olympijskou disciplínu dostatečný počet kvalitních závodníků. O startu dalších českých sportovců by se tak mělo rozhodnout do konce ledna 2010. Naopak česká závodnice Nikola Sudová, která byla zatím nominována jen podmíněně, nakonec na zimní olympiádě nemusí startovat. Zranila se totiž a má přetržený kolení vaz a o její účasti na zimní olympiádě budou rozhodovat až doktoři kteří jí start buď schválí, nebo Nikola Sudová bude muset start na olympiádě 2010 oželet.

Zimní olympijské hry začínají 12. Února v kanadském Vancouveru a trvají až do 28. Února. Pokud se chcete dozvědět více informací o zimní olympiádě 2010, podívejte se na stránky, které se této olympiádě věnují.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *