BIO plast od jeho neekologického bratříčka nepoznáte a cena je také příznivá

Nejrůznější ekologické alternativy klasického plastového nádobí jsou poslední dobou v módě. A rozhodně nejde jen o trendy vlnu ekologie, propagovanou několika nadšenci. Díky pokročilým technologiím jsou totiž bio kelímky na nápoje nebo příbory mnohem dostupnější, než kdy dříve.

Například bio plast prošel už vývojem dvou generací. Zatímco první byla sice vyráběna z přírodních alternativ ropných produktů, ale její recyklace byla stejně problematická jako u běžných plastů, druhá generace bio nádobí šetří přírodu v každém ohledu. Není problém tak najít kelímky, jež lze po použití vyhodit třeba na kompost.

Velký výběr dostupných možností

Pomoci přírodě můžete každým malým krokem, který ve svém životě uděláte. Začněte třeba na rodinném grilování, na jehož konci zůstává několik pytlů plastových tácků a příborů, vhodných (díky obsažené mastnotě) spíše do směsného odpadu. Nahraďte je výrobky z bio plastu či dalších ekologických alternativ.

  • Dřevěné příbory ukrojí i opravdu tuhé steaky, rozhodně si s nimi tedy ostudu neuříznete.
  • Kelímky z cukrové třtiny (nejen) na teplé nápoje lze po použití jednoduše vyhodit na kompost, kde se samy rychle rozloží.
  • Šikovná brčka ze slámy si poradí s letními drinky i limonádami pro děti. Ve vodě se nerozmočí a vydrží dlouho. Neprojdou jimi jen velké kousky ovoce např. ve smoothie.
  • Pořídit si můžete i bio boxy na jídlo, v nichž můžete přátelům rozdat výslužku a nemít přitom špatný pocit z nedostatečné ochrany přírody nebo plýtvání potravinami.

Nákup přímo od přímého distributora vám ekologické nádobí zlevní ještě více

Objevte ještě více na stránkách bio příbory – Jarico.cz a nechte se inspirovat širokým sortimentem Bio produktů a dalších šikovných obalových materiálů pro velké i malé zákazníky. Ať už organizujete food festival nebo „jen“ rodinnou oslavu, určitě si ze zdejší pestré nabídky vyberete.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *