Vylepšete zvuk svého gramofonu

Popularita gramofonů a vinylových desek pomalu, ale neustále roste. Stále více lidí opouští svá stará CD a propadají kouzlu analogového zvuku, který dokáže vaše uši potěšit neuvěřitelnou plastičností a přirozeností. Ať už posloucháte klasiku, nebo si užíváte rockové legendy ze šedesátých a sedmdesátých let, jistě chcete, aby váš gramofon poskytoval co nejlepší možný zvuk. Pojďme se seznámit s několika triky, které z vaší hifi aparatury vymáčknou maximum.

Zabraňte nežádoucím vibracím

Gramofon funguje na principu vibrací. Drážka na vinylové desce rozkmitává hrot, z něhož se vibrace dostávají do přenosky, kde se mění v elektrický signál, který putuje dále do předzesilovače. Je proto jasné, že jakékoli nežádoucí vibrace, které by se na gramofon mohly přenést, mohou velmi negativně ovlivnit kvalitu přehrávaného záznamu. Mohou zde vznikat ruchy, šumy, nebo dokonce zpětné vazby. Základem je proto gramofon co nejvíc odizolovat od vlivů okolního prostředí. V obchodech, které nabízejí prodej gramofonů a audiotechniky, seženete i izolační materiály, které vám pomohou váš gramofon odizolovat, například speciální nožičky, které dokážou eliminovat vibrace od nábytku či zbytku hifi soustavy, na které je gramofon položen.

Pořiďte si předzesilovač

Gramofonový předzesilovač upravuje signál z přenosky tak, aby jej byl schopen zesilovač zpracovat.

Mnoho gramofonů je již předzesilovačem vybaveno, ale pokud máte kvalitní hifi gramofon, budete si muset pořídit i předzesilovač v odpovídající kvalitě. Kvalitní gramofony včetně mnoha typů příslušenství, předzesilovačů i zesilovačů pořídíte na adrese https://www.htpshop.cz/gramofonove-pristroje/. Důležité je také prostředí, ve kterém hudbu posloucháte. Správně zařízená poslechová místnost eliminuje nežádoucí odrazy a umožní vám vychutnat si hudbu ve špičkové kvalitě.

Gramofon, deska

Vylepšete zvuk svého gramofonu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *