Drahé kovy jako výhodná investice

3Ze všech stran se na nás dennodenně valí doslova katastrofické scénáře poukazující na aktuální poltickou situaci, národní nesourodost a bezútěšnou ekonomickou situaci. Kdo nám poradí efektivní východisko z recese a kdo posílí českou ekonomiku? To se můžeme pouze dohadovat. V případě, že nechcete sedět jen tak se založenýma rukama a čekat na to, až stát nařídí povinnou restrikci oběživa, jako tomu bylo již několikrát v minulosti, vezměte rozum do hrsti a investujte do toho, co má skutečnou a doložitelnou hodnotu. Ne, nemáme na mysli nejmodernější technologické vychytávky ani nemovitosti, ale drahé kovy, jejichž hodnota s postupem času rapidně narůstá.

Zlato, stříbro, palladium nebo platina?

Mezi nejoblíbenější a zároveň nejvýnosnější kovy patří bezpochyby zlato, stříbro, platina a palladium. Tyto kovy jsou výborným uchovatelem hodnoty, který nepodléhá klasickému opotřebení. Jak ale vybírat kov, který se stane vaši osobní „pokladničkou“? Jednotlivé kovy mají své specifické vlastnosti. Ty nebudeme probírat z hlediska chemického, ale spíše ekonomického. Podívejme se nejdříve na zlato. Investiční zlato oproti minulému roku zhodnotilo o 6,8 % (Kč), jeho nákup navíc nepodléhá danění, čemuž učinil přítrž zákon o dani z přidané hodnoty, který prošel rozsáhlou novelizací po vstupu ČR do Evropské unie. Platina, Palladium i investiční stříbro bohužel klasickému danění podléhají (v ČR se jedná o 21 %).

Kam pro radu?

Investiční kovy jsou tradičně prodávány ve formě slitků a mincí. Z hlediska nižšího daňového zatížení je doporučeno nakupovat některé produkty v sousedním Německu. Pokud si nevíte s výběrem vhodné alternativy radu, kontaktujte odborníky ze společnost Bessergold.cz, kteří patří mezi přední odborníky na investiční kovy a rádi vám poradí s vhodnou investicí, která bude podléhat vašim specifickým požadavkům.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *