Víme, kam investovat, když chcete zlato s přidanou hodnotou

Žádná česká mincovna investiční zlato ve formě slitků (cihel) nevyrábí. Přemýšlíte o nákupu investičního zlata, ale rádi byste měli doma víc, než jen kousky drahého kovu, zatavené v akrylátu? Mohou vám pomoci zlaté mince, ovšem jen ty z produkce některé světoznámé mincovny.

Tip na zajímavou koupi zlata

Pokud vás investiční zlato zajímá, pak víte, že třetina světové produkce pochází ze švýcarského kantonu Ticino, a to konkrétně od tří rafinerií –  Argor-Heraues, PAMP a Valcambi. Ovšem kvůli nucené dvouměsíční koronavirové odstávce je dnes na trhu jejich produktů nedostatek. Řešení ovšem mohou nabídnout stále populárnější kvalitní zlaté mince.

V porovnání s cihličkami na jejich koupi nijak netratíte, mnohdy dokonce bývají i mírně levnější, než stejně vážící švýcarský slitek. Navíc vám však dodají neodmyslitelnou sběratelskou hodnotu, a to díky použitému reliéfu. A s takovým rodinným pokladem se můžete s hrdostí pochlubit, nebo ho věnovat jako dárek svým přátelům a dobrým známým. Mince pochází od prověřené značky – Wiener Philharmoniker (Vídeňský Filharmonik) a pořídit je můžete u specialistů v pražském Obecním domě.

„Největší zájem je o mince v originálním balení po 10 nebo 20 kusech. To je zapečetěné speciální fólií s hologramem. Klienti tak mají jistotu, že jejich mince jsou zbrusu nové, nedotčené,“ uvádí pan Palas, vedoucí prodejny.

Proč právě drahé kovy

Podíváte-li se na vývoj světového trhu, pak zjistíte, že cena zlata stále stabilně stoupá. A nemusí jít jen o vídeňskou kvalitu. Vsadit můžete i na to americké, kanadské či australské (samozřejmě s odpovídajícími motivy). Kdy jindy investovat do zlata, než právě teď?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *