Gold Is Money Gold Bars Gold Shop  - hamiltonleen / Pixabay

Zlato je u nás stále ještě opomíjeným dárkem, ale je to škoda

Dost možná už i vy přemýšlíte nad tím, co darujete k Vánocům svým nejbližším. Pokud chcete praktický dárek, který potěší a zároveň si zachovává svou hodnotu (ba dokonce ji v průběhu času ještě znásobí), měli bychom jeden tip.

Jedná se o investiční zlato, jež je na našem trhu dostupné ve formě zlatých slitků či mincí. Při jeho nákupu si však dejte pozor na to, aby se vám (nebo obdarovanému) investice co nejrychleji vrátila. Hlídejte si především původ a cenu zlata.

Chtějte zlato od správných producentů

Aby bylo jasno – v současnosti neexistuje žádná česká mincovna, která by na náš trh dodávala investiční zlato ve formě zlatých cihel. Ty tam jsou historické časy, kdy se tento kov u nás těžil. Dnes je třeba spoléhat na německé nebo švýcarské rafinerie.

Mezi producenty světově uznávaných zlatých cihliček nepatří ani žádná slovenská mincovna. Ty na trh dodávají pouze oběhové i pamětní mince, určené přímo pro Slovenskou národní banku. Ovšem sázka na Německo nebo Švýcarsko se vám opravdu vyplatí. Zdejší slitky mají totiž zaručenou kvalitu i dobrou pověst.

Jaké faktory si pohlídat

Myslete především na to, že cena zlata není u všech prodejců stejná. Ba právě naopak, nabídky se mohou lišit až o 10 %. Samozřejmě vždy se snažte nakupovat pokud možno za co nejnižší cenu, ovšem vždy u prověřených obchodníků. Bohužel podvody s drahými kovy nejsou v současnosti ničím výjimečným.

Vsadit můžete i na pamětní mince

Hledáte dárky, jež dokážou potěšit, protože umí odkazovat i na důležité okamžiky, které se odehrávají v životě vašich blízkých? Pak vsaďte na pamětní mince s tou správnou ražbou. Mohou být vyrobeny ze zlata i stříbra a v e-shopu Zlatovna.cz navíc platíte jen za hodnotu kovu. Ražba je pro vás zdarma. Navíc při nákupu zlata neodvádíte státu DPH. A to se rozhodně vyplatí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *