3 způsoby vedení účetnictví: Znáte jejich přednosti a nedostatky?

3 způsoby vedení účetnictví: Znáte jejich přednosti a nedostatky?

Účetnictví je nedílnou součástí malého, středního i velkého podniku. S účetními položkami se ovšem pravidelně probírají třeba i živnostníci, které obvykle podvojné účetnictví straší ze spánku. Víte, jakými způsoby lze provádět vedení účetnictví v rámci České republiky?

Máme pro vás hned 3 tipy s výčtem jejich výhod a nedostatků. Pokud tedy zvažujete, jakou z dostupných metod vedení účetnictví zvolit, věříme, že vám následující výčet pomůže v rozhodování.

Zpracování účetnictví přímo u klienta

Zřejmě tou nejčastější a jednou z nejoblíbenějších variant vedení účetnictví, je jeho zpracování specialistou přímo u vás doma či v kanceláři. V tomto případě je ovšem nezbytně nutné připravit veškeré dokumenty, faktury, výpisy z účtů a vyčlenit si pro tuto návštěvu dostatek času. Připravte se také na to, že budete muset některé z položek dohledávat nebo je odpovídajícím způsobem vysvětlovat. Výhodou je jistá preciznost, stejně jako skutečnost, že jednotlivé položky můžete s odborníkem konzultovat, nevýhodou pak časová náročnost tohoto úkonu i výsledná cena za službu.

Zpracování účetnictví formou outsourcingu

V tomto případě oslovíte specializovanou firmu, jež se na zpracování a vedení účetnictví specializuje a té předáte veškeré dokumenty ke zpracování a pouze si počkáte na výsledek. Výhodou jsou v tomto případě snížené náklady na vedení účetnictví, individuální modely spolupráce, ale třeba i zákaznický servis, který je vám k dispozici prakticky kdykoli.

Online vedení účetnictví

A na závěr se dostáváme k účetnictví online, které patří nepochybně k tomu nejefektivnějšímu způsobu, jak ušetřit peníze i čas. Ve speciálním systému po celý rok evidujete jednotlivé účetní položky, platby a veškeré nezbytnosti, a jakmile budete potřebovat účetnictví zpracovat, jednoduše to pro vás provede online osobní účetní, která má všechny informace a dokumenty k dispozici v pečlivě střeženém systému.

Výhody online účetnictví můžete vyzkoušet prostřednictvím portálu secteno.cz!

3 způsoby vedení účetnictví: Znáte jejich přednosti a nedostatky?

jackmac34 / Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *