Volby 2010: Kampaně politických stran už dosáhly vrcholu trapnosti?

Volby 2010 se už blíží, zbývá už jen několik málo týdnů, než nastane termín volby 2010 a otevřou se volební místnosti. Pře blížícími se volbami vrcholí i kampaně politických stran. Pokud se na to co právě probíhá v českých médiích, na bilboardech a v kampaních na facebooku nezaujatým pohledem, musíte mít nutně pocit, že se někdo zbláznil. Buď vy, nebo naši politici. Kampaň před volbami 2010 už asi dosáhla absolutního vrcholu trapnosti.  Jsem rád, že mí známí z jiných zemí neumí česky. Jinak bych se musel stydět ještě víc, než se stydím teď.

Volby 2010 – termín za dveřmi a není koho volit

Volby 2010 - co všechno Jiří Paroubek zruší?

Volby 2010 - co všechno Jiří Paroubek zruší?

Volby 2010 se blíží a naše politické strany se přehánějí tím, kdo se více ztrapní. Některé kampaně jsou již vyloženě absurdní. Znakem voleb 2010 jsou jednoznačně antikampaně. Tedy to že politické strany se místo toho aby se zaměřili na představení svých cílů, a programů zaměřují na to, aby co nejvíce pošpinili své protivníky. Snad všechna větší města v české republice jsou polepeny billboardy, kde Jiří Paroubek slibuje nejrůznější nesmysly jako pivo za dvě koruny, případně že zruší ranní kocovinu, nebo že zruší ranní vstávání.

Na dalších billboardech pak můžete vidět politiky z ODS se slogany jako „My za nic nemůžeme, vy jste nás zvolili, případně Mirek Topolánek se sloganem „Jsem unavený muž“

Volby 2010 – Nevolte Levici! Přemluv Dědu a bábu!

Další kampaň v podání známých tváří Jiří Mádl a Martha Issová bojují proti levici s videem a sloganem Nevolte Levici! Přemluv Dědu a bábu! Velká většina lidí se shoduje, že tento klip je už vyloženě trapný. Původní myšlenka byla jistě dobra, osobně levici také nijak nemusím, ale pokud někdo chce bojovat proti levici a proti politickým stranám v česku vůbec, nemusí se stavět na jejich úroveň.

Nejsmutnější na celé věci je to že v české republice už ani není koho volit. Nemám rád ČSSD tak bych logicky podporovat jejich hlavního protivníka ODS – ale to asi žádný soudný člověk nemůže po aférách několika posledních let udělat. Nemám rád ODS, ale ruku na srdce, myslí si snad někdo, že ČSSD je ta správná volba? Kdo další – TOP 09 je nova, zatím kolem ní bylo jen minimum skandálů, ale to je dáno jen tím, že tato strana je nova. Strana zelených? Komunisté? (to vám těch 40 let komunismu opravdu nestačilo?) Kdo díl – Miloš Zeman kterého jsem v minulém týdnu zaznamenal díky jeho výroku, že 90 procent diskutujících na internetu jsou debilové (klasický Zemanův výrok – každá věta musí obsahovat alespoň jednoho debila :()

Co říci závěrem? Volby 2010 se blíží a mě je smutno.

Další fotky:

Volby 2010 - kde je vrchol trapnosti?

Volby 2010 - kde je vrchol trapnosti?

Volby 2010 - antikampaň proti ODS

Volby 2010 - antikampaň proti ODS

Volby 2010 - antikamapaň proti ČSSD a Jiří Paroubek

Volby 2010 - antikamapaň proti ČSSD a Jiří Paroubek

Volby 2010 - antikamapaň proti ČSSD a Jiří Paroubek

Volby 2010 - antikamapaň proti ČSSD a Jiří Paroubek

  4Komentáře

 1. Anděl   •  

  na to se dá říct jediné:
  To je hnus velebnosti!

 2. Aneat   •  

  Tohle je opravdu hrozné! Je naprostá pravda, že člověk nemá v dnešní době v České republice opravdu z čeho zvolit – co je menší zlo – ODS, nebo ČSSD? Nebo se odhodlat dát svůj hlas malé straně, která nikdy nezíská většinu? A tyto strašlivé politické antikampaně – jak se někdo vůbec může opovážit dělat takovéto strašné věci! Ano, naši politici se nechovají nejlépe a jejich jednání je mnohdy vskutku odsouzeníhodné, avšak co si myslet o těch, kteří haní druhé a sami se nepodívají před svůj práh?

 3. ODS ničí naši zem   •  

  ODS ničí naši zem
  http://modra-sance.blogspot.com/2010/04/ods-nici-nasi-zem.html
  Proto nyní, kdy nejsou na stole jediné reálné náznaky bankrotu a to zvláště v chování soukromých investorů oceňujících rizika (najednou má ODS trh za idiota, který nevidí prý samozřejmé), je nutno naprosto jasně říci: “Nečas se před volbami neštítí vůbec ničeho, ani vědomého poškozování ČR a jejích občanů. Nechová se ani jako ekonom ani jako národohospodář ani jako slušný člověk. Jeho výroky posledních dnů se dají charakterizovat jako šíření poplašné zprávy.”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *