Vánoce jsou za námi, v obchodech začali výprodeje, slevy jsou desítky procent.

V obchodech začali povánoční slevy a výprodeje

V obchodech začali povánoční slevy a výprodeje

Kapr je snědený, dárky rozbalené, cukroví už také ubylo, vánoce pomalu ale jistě končí. Pokud jste ale pod stromečkem místo očekávaného dárku našli jen obálku s penězi, nebo jste s nákupem některých věcí pod stromeček vyčkávali až na povánoční výprodeje, vaše chvíle přišla nyní! V obchodech místo vánoční výzdoby najdete obrovské číslice oznamujcí výše slevy ktrou obchd nabízí.

Většina obchodů letos zahájila povánoční výprodeje velmi razantně. Obchodníkům se letos nechtělo čekat až na leden nového roku, a do výprodejů se pustili hned po Štědrém dnu. A nejedná se jen o malé slevy. Mnoho obchodů nabízí opravdu velké snížení cen na mnoho druhů zboží. Důvod je jasný. Letošní předvánoční nákupní horečka byla slabší, než v jiné roky. A obchodníci mají obavy, že s výprodeji to bude stejné, kdo začne s výprodejem pozdě, ten prodělá. Lidé mají málo peněz a jejich možnosti nakupovat jsou tedy omezenější než v jiné roky.

Například Tesko, zlevnilo některé výrobky až o 70%. S dalšími slevami přispěchali tradičně i prodejci oblečení, kteří také potřebují dohnat čísla prodejů a také uvolnit sklady pro další sezónu. Novinkou letos mohou být i předsilvestrovské výprodeje, kdy někteří obchodníci již před silvestrem začali nabízet výprodej různých druhů alkoholu ve slevě a dalšího občerstvení, u kterého spoléhají na to, že ho lidé budou kupovat v souvislosti s oslavami silvestra a nového roku.

Podle analytiků byly letos vánoce pro obchodníky špatné. Vánoce jsou tradičně nejlepším obdobím pro obchodníky v roce. Mnohé obchody kolem Vánoc realizují podstatnou část svých příjmů. Podle odhadů ale letos mohly, klesnou tržby v maloobchodu až o 5%.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *