Indoors Living Room Furnitures  - Liqs / Pixabay

Touží po moderním interiéru? Začněte od těch správných podlah

Jestliže nechcete sázet na klasickou plovoučku či lino, pak je váš výběr kvalitních podlahových krytin trochu omezený. Nakonec nejspíš skončíte u pořízení vinylu či dřeva. Což však nemusí být nutně špatně – právě naopak. Ukážeme vám, jaké rozdíly mezi nimi jsou a na co si dát při výběru vinylové a dřevěné podlahy pozor.

Pro jejich výběr hraje zejména jedinečný vzhled, patřící mezi neoddiskutovatelné výhody. Ale potěší  vás i svými užitnými vlastnostmi.

Sázka na klasický materiál se vyplatí

Nelze popřít, že dřevěné podlahy patří mezi léty prověřená řešení. Dokáží díky své přirozené hřejivosti dodat onu správnou kapku útulnosti do každého interiéru. Navíc se skvěle osvědčují při tlumení nežádoucích zvuků. A to bez větších nevýhod. Moderní podlahové krytiny ze dřeva totiž odolají i vlhkosti a pří správné úpravě i vodě.

A když se časem ošlapou, lze jejich původní vzhled snadno obnovit jednoduchým přebroušením svrchní vrstvy. Holé dřevo poté opatříte vhodným nátěrem a máte na dlouhá léta opět vystaráno. A jako bonus si při jejich pořízení můžete vybírat z téměř nekonečného množství vzorů, protože stromů roste na naší planetě opravdu hodně.

Vinyl jako materiál pro větší zatížení

Hledáte ideálního pomocníka pro místa, zatěžovaná každodenním provozem? Chcete, aby vaše podlaha v předsíni nebo třeba v domovní hale působila stále perfektním dojmem? Pak vsaďte na vinylové podlahy. Odolají i možnému mechanickému poškození, takže je nezaskočí ani stěhování nábytku či pády těžkých předmětů, jež by do jiného materiálu snadno vyryly důlek.

A na své si přijdou i milovníci imitací. Díky moderním technologiím dokáže vzhled vinylu připomínat třeba kámen, dřevo a množství dalších oblíbených materiálů. A kde si své favority vybrat? Poptáváte-li podlahy České Budějovice, pak vám vyjdou vstříc v Podlahovém studiu a podlahářství Luboš Hajný na stránkách podlahyhajny.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *