Topení briketami – znáte všechny jeho výhody?

Dřevěné brikety patří mezi nejoblíbenější biopaliva současnosti. Kombinují výhody uhlí i dřeva, a přitom nabízejí ještě něco navíc. Víte například, k čemu jsou dobré noční brikety nebo nebo jakým způsobem šetří váš komín?

Jsou levné, ekologické a ihned k použití. Není třeba je sušit a na skladovací prostory také nejsou náročné. A aby toho nebylo málo, manipulaci s nimi zvládne i odrostlejší dítě. A co dalšího byste o nich měli znát?

  • jeden kilogram briket vám vystačí až na šest hodin,
  • nabízejí vysokou výhřevnost: 17,5 – 19,00 MJ / Kg,
  • díky nízkému obsahu popela (0,6%) zanášejí váš komín jen minimálně.

Největším bonusem je však rozhodně jejich ekonomická stránka. Oproti použití plynu, elektřiny nebo dřeva můžete ušetřit okolo 25 % výdajů na topení za sezónu, a mnohdy i více! A pokud vlastníte zahradu, ušetříte v konečném součtu ještě více – popel z briket totiž slouží jako vynikající hnojivo.

Jaký je rozdíl mezi briketami a peletami?

První krok výroby je u obou typů těchto ekologických levných paliv stejný – lisování dřeva za vysokého tlaku bez použití jakýchkoli pojiv. Rozdíl je ve velikosti. Brikety svým tvarem připomínají klasická polena, i když mohou být lisovány do různých tvarů. Díky své vysoké hustotě a malé povrchové ploše snesou skladování i v jinak nevhodných prostorách, protože do sebe téměř nenasávají okolní vlhkost. Pelety jsou o mnoho menší výlisky, určené do speciálních kotlů a kamen téměř výhradně pro domácí použití.

Proč se vyplatí zakoupit i tzv. noční brikety?

Topení briketami je komfortnější i v situacích, kde by se peletové kotle neobešly bez drahého automatického dávkovače. Například noční teplo vám zaručí tzv. noční pelety, lisované z většího množství kůry, dřevěné štěpky a pilin. Díky tomu hoří déle, aniž by to jakkoliv ovlivnilo váš tepelný komfort.

Nechte si doručit dřevěné brikety s vysokou výhřevností až na svůj práh, a to bez poplatku za dopravné! Společnost OPTIMTOP se o to postará – stačí objednat minimálně jednu paletu a to kamkoliv do ČR.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *