Hotel Pool Resort Luxury Terrace  - VisionPics / Pixabay

Bazén a jeho výběr: Jaký bazén je nejlepší a čemu byste měli věnovat pozornost?

Zahradní bazény se těší nejen u nás velké oblibě, což potvrzuje i rostoucí poptávka po nich. Pokud však chcete, aby vám vydržel déle než jen jednu sezónu, neměli byste podcenit jeho výběr. Na trhu v současnosti totiž můžete najít širokou nabídku bazénů, které se od sebe liší nejen tvarem, ale i použitými materiály.

Vsaďte hlavně na kvalitu

Podobně jako u většiny produktů se vyplatí i u bazénů vsadit hlavně na kvalitu, která vám zajistí jeho vysokou odolnost a životnost. V tomto ohledu jsou důležité zejména použité materiály, mezi které se nejčastěji řadí plast, laminát, keramika či folie. Za nejkvalitnější jsou považovány právě laminát a keramika, které disponují ideálními vlastnostmi, díky kterým jsou odolné před veškerými vnějšími vlivy.

Záleží také na tom, jaký typ bazénu si vyberete. Jestliže si chcete ušetřit práci i peníze, jsou nejlepší volbou zapuštěné zahradní bazény, které vydrží beze změny či poškození i několik let. Vybírat přitom můžete hned z několika tvarů, které mají své výhody a nevýhody. Asi nejoblíbenější jsou obdélníkové bazény, jejichž údržba je velmi jednoduchá a zároveň se k nim lépe kupuje i příslušenství.

Se zastřešením, nebo bez?

U zapuštěných bazénů se mohou objevit problémy s bezpečností, a to zejména u menších dětí. Právě proto je lepší investovat i do zastřešení bazénu, se kterým získáte další benefity. Mnohem jednoduší tak bude například i údržba vody, do které nebudou moci padat nečistoty.

Ušetřit přitom můžete i za vytápění, které může být někdy i z hlediska nákladů poměrně náročné. Se zastřešením se nemusíte ani omezovat v tom, kdy se budete moci koupat – do bazénu si tak můžete jít zaplavat prakticky za jakéhokoli počasí a venkovní teploty. Některé firmy navíc nabízí zajímavé nabídky, kdy lze získat slevu při koupi bazénu spolu se zastřešením.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *