Počasí – sněhu se v blízké době nedočkáme

počasí_sníh

Ilustrační fotografie - počasí, sníh

Celý víkend bude podobný jako v posledních dnech. V sobotu v noci můžeme očekávat nízkou oblačnost, místy polojasno. Mohou se objevit mrznoucí srážky a místy mlhy. Teploty se budou pohybovat okolo 1 až -3 stupňů

Podobné počasí nás čeká i v neděli. Místy může slabě pršet, v nižších polohách mohou srážky namrzat. Teploty přes den se budou pohybovat mezi 2 až 6 stupni.

Na začátku následujícího týdne by pak mohlo přijít oteplení. Teploty přes den budou až okolo 8 stupňů, v noci se budou pohybovat mezi 0 až 4 stupně.

Vzhledem k oblačnosti na většině území je očekávána inverze. S inverzí se pojí zvýšený podíl prachových částic ve vzduchu. To může způsobit potíže starším osobám, chronicky nemocným nebo dětem. Meteorologové tedy nedoporučují, aby se rizikové skupiny (děti, senioři, další rizikové skupiny) nezdržovali příliš dlouho venku

I přes tento charakter počasí se už i v České Republice najdou místa kde je první sníh. Až pět centimetrů sněhu najdete na Pradědu v Jeseníkách. Na Šumavě se snaží při nízkých teplotách uměle zasněžovat.

Pranostika: Prosinec proměnlivý a vlahý, nedělá nám zima těžké hlavy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *