Opencard – nekonečná díra na naše peníze?

Ze zveřejněného auditu projektu Opencard vyplývají další informace. Mezi patří i to že pražský dopravní podnik rozdal zakázky v hodnotě 132 miliónů bez jakékoliv soutěže. Všechny tyto zakázky byly totiž realizovány formou zakázek malého rozsahu (jedná se o zakázky do 2 miliónů korun, u kterých není podle zákona nutné vypisovat výběrové řízení).

Vedení firmy tedy rozdalo tedy podstatnou část zakázky Opencard zadalo různým firmám bez toho, že by se snažilo najít nejvýhodnější (nejlevnější) nabídku na trhu. U dalších částí zakázky Opencard pak bylo záměrně rozděleno několik větších zakázek na menší části právě, aby nemuselo být vypisováno výběrové řízení. Hlavní část těchto zakázek si ukousli hlavně právní a konzultační firmy. Minimálně 25 miliónů pak šlo na manažery projektu Opencard.

Podle původních plánů měla Opencard už letos začít městu vydělávat. Podle optimistických odhadů si ji mělo touto dobou již pořídit na 800 tisíc občanů. Realita je ale taková že kartu Opencard si zatím pořídilo jen 400 tisíc občanů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *