Objevil se první český časopis pro Amazon Kindle 3

O skvělé čtečce elektronických knih Amazon Kindle 3 a jejím nákupu z USA jsem se na tomto blogu již několikrát zmiňoval. Pokud někoho zajímá víc o tom jak si koupit Amazon Kindle 3 z USA, může se podívat třeba zde. Dnes bych se rád podíval na český obsah pro Amazon Kindle 3

Český obsah pro Amazon Kindle 3? Legálně nic moc

I když je Amazon Kindle 3 vynikající čtečka elektronických knih, na kterou po několika měsíčním používání nedám dopustit, s obsahem pro Kindle 3 je to zatím spíše bída. V nabídce Amazon.com zatím nenajdete ani jednu knihu v češtině (alespoň mě se to nepodařilo). Dají se tam sice najít české noviny (The Prague Post), ty jsou ale v angličtině.

Jedinou možností, jak získat český obsah pro svůj Kindle, je tedy to, že elektronické knihy v češtině z jiných zdrojů zkonvertujete na formát, který Kindle zvládne zobrazit. To je celkem jednoduché, stačí dokumenty poslat na email @free.kindle.com a za chvíli se kniha objeví ve vaší čtečce. Tahle rychlá online konverze pro Amazon Kindle 3 zvládne různé formáty jako Microsoft Word, PDF, HTML, TXT, RTF, JPEG, GIF, PNG, BMP, PRC a MOBI.

První český časopis pro Amazon Kindle 3

Časopis VTM.cz se rozhodl publikovat zajímavé články ze svého webu i pro Amazon Kindle 3

Časopis VTM.cz se rozhodl publikovat zajímavé články ze svého webu i pro Amazon Kindle 3

Před několika dny se objevila snad první vlaštovka s českým obsahem pro Amazon Kindle 3. Časopis VTM.cz se rozhodl publikovat zajímavé články ze svého webu i pro Amazon Kindle 3. Vždy v pátek jsou k dispozici zajímavé články za uplynulých 7 dní i ve formátu pro Amazon Kindle 3.  K dispozici tak jsou následující vydání pro Amazon Kindle 3:

Na této stránce pak můžete zaregistrovat emailovou adresu vašeho Amazon Kindle 3, a všechna další nová čísla budete automaticky dostávat přímo do svého Kindle.

Bude rok 2011 rokem elektronických knih?

Když jsem si na podzim 2010 kupoval svůj první Amazon Kindle 3, tak trochu jsou, doufal, že co nejdříve bude i v Česku dostupná alespoň nějaká zajímavá nabídka elektronického obsahu i pro Kindle 3. Zatím si vystačím s tím, co mám z jiných zdrojů (do Kindle jsem si nahrál už přes 500 knih). Ale čas od času bych byl docela rád, kdybych si mohl koupit i nějakou novější knihu nebo něco zajímavého co právě vyšlo (knihu, časopis, noviny) bez toho že bych musel pracně shánět obsah po diskusních fórech, nebo konvertovat ze všech možných jiných formátů knihy do formátu pro Amazon Kindle 3.

Tak jen doufám, že v průběhu roku se nabídka elektronických knih v ČR zlepší a začne zahrnovat i nějakou nabídku pro Amazon Kindle 3.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *