Máte nárok na odškodnění po dopravní nehodě?

Dopravní nehoda je vždycky nepříjemným zážitkem. Když ji způsobíte, tak dvojnásobně, protože si kromě trvalých následků odnášíte ještě pocit viny. Jestli ovšem stojíte na druhé straně, do nehody jste se připletli, ale nemůžete za ni, za utrpěné škody vám náleží odškodnění.

Došlo při dopravní nehodě k vašemu zranění nebo jste utrpěli jinou škodu? Pak byste měli vědět, že vám náleží odškodné. Měli byste ho požadovat po viníkovi nehody. Nemusíte se cítit hloupě, peníze půjdou z jeho pojistky. Požádejte si o to, co vám patří.

Skutečně vám odškodné náleží?

Jestliže nehodu zavinila nepozornost či bezohlednost jiného řidiče, s největší pravděpodobností ano. Tedy za předpokladu, že jste při nehodě utrpěli nějakou škodu. Peníze můžete získat za vytrpěnou bolest, náklady vynaložené na léčení (rehabilitace, léky, jízdné do nemocnice). Kompenzuje se ovšem i ušlý příjem či ztížení společenského uplatnění.

Jak ho vymáhat?

Pokud jste doposud nikdy nic takového neřešili, pravděpodobně nebudete tušit, jak postupovat, abyste získali odškodné. Nic si z toho nedělejte, nemusíte na to být sami. Obraťte se s prosbou o pomoc například na První zdravotní. Ta vám pomůže vyřídit odškodnění dopravní nehoda Praha i jiná města. Ví, kam podat jaký formulář, tuší, co do nich vyplnit, abyste měli vyšší šanci.

Poplatek za pomoc se vyplatí

Za služby První zdravotní pochopitelně zaplatíte provizi, ovšem pouze v případě, kdy bude žádost úspěšná. Za posouzení vašeho případu nic neplatíte, odborníci vám prozradí, zda máte, nebo nemáte šanci na úspěch. Jestliže ano, zahájí vymáhání odškodnění. Vy se nemusíte o nic starat. Stačí, když dodáte patřičné existující dokumenty (například dokumentaci o probíhajícím správním nebo trestním řízení).

Podívejte se na více informací na https://www.1zdravotni.cz/cs/sluzby/dopravni-nehody/ a zavolejte či napište. Nechte si pomoct, ty peníze si za prodělanou újmu určitě zasloužíte.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *