kebab, food, turkish cuisine

Inspirace na zajímavé letní pokrmy, které zpříjemní vaše léto

Léto je obdobím, kdy si můžeme užít slunce, tepla a přírody. Je to také ideální čas pro zkoušení nových a osvěžujících receptů, které nás mohou inspirovat k tomu, abychom se cítili lépe a zdravěji. V dnešním článku vám představíme recepty na letní pokrmy, které se hodí pro různé příležitosti: od rodinných grilovaček po romantické večeře pro dva.

Kebab s grilovanou zeleninou je ideální volbou pro grilování

Kdo by neznal kebab. Tento oblíbený pokrm z Orientu si během léta můžete užít i doma na svém grilu. Navíc tento recept nabídne chutnou alternativu klasických masových variant – kebab s grilovanou zeleninou. Stačí nakrájet oblíbenou zeleninu (např. papriky, cukety, žampióny), navléci ji na špejli spolu s marinovanými kousky kuřecího masa a připravit na grilu nebo v troubě.

Lasagne s ricottou a špenátem jsou skvělé pro večeři

Pokud máte rádi lasagne, ale toužíte po něčem lehčím a méně tučném, vyzkoušejte tento lasagne recept. Místo klasického ragú použijete směs ricotty, špenátu a vejce, která se krásně spojí s vrstvami těstovin. Tento pokrm je ideální pro večeři s přáteli nebo rodinou a jistě si ho oblíbí i ti, kteří nemají rádi maso.

Brokolicová polévka je osvěžujícím zpestřením pro horké dny

Brokolicová polévka patří mezi ty lehké a zdravé pokrmy, které si můžeme dopřát i v horkých letních dnech. Je bohatá na vitaminy a minerální látky a její konzumace přispívá i k řešení problémů s trávení. K přípravě brokolicové polévky budete potřebovat 500 g brokolice, cibuli, 2 stroužky česneku, litr zeleninového vývaru, smetanu na vaření nebo kokosové mléko a bylinky na dochucení.

K přípravě můžete využít široký sortiment bio potravin značky Nature´s Promise, které jsou vhodné pro ty, kteří se snaží stravovat zdravěji a udržitelněji. Mezi jejich produkty patří například sušenky, müsli tyčinky, těstoviny, luštěniny, oleje a další potraviny, které vám mohou zpříjemnit přípravu letních pokrmů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *