coffee beans, coffee, roasted

Vychutnejte si chuť kvalitní kávy: 5 rad a tipů, jak na její výběr

Káva je pro mnoho lidí nezbytnou součástí každodenního rituálu. Dopřání si šálku kvalitní kávy však představuje mnohem víc než jen rychlé doplnění kofeinu. Pokud si chcete kávu opravdu vychutnat, měli byste si dát na výběru záležet.

Vybírejte zrnkovou kávu

Pokud si chcete pochutnat na kávě, vybírejte zrnkovou kávu, nikoli instantní. Instantní káva je sice pohodlná na přípravu, ale je méně kvalitní. Zrnková káva se naopak vyrábí ze surových kávových bobů, které jsou praženy a mlety na více způsobů.

Věnujte pozornost regionu původu

Každá oblast, kde se káva pěstuje, má svůj charakteristický rukopis. Brazilská káva je například velmi oblíbená pro svou výraznou sladkou chuť a nízkou kyselost – více si o ní přečtěte zde https://www.kavamonro.cz/BRAZILSKA-KAVA-c31_94_2.htm. Káva z Kolumbie má naopak výraznější kyselost a ovocné aroma.

Dejte si pozor na datum pražení

Káva, která byla nedávno vypražena, bude mít větší aroma a lepší chuť. Pokud kupujete kávu ve pražírně zrnkové kávy, dejte si pozor na datum pražení. Profesionální pražírny, jako je třeba Káva Monro, vám dokážou doručit čerstvě vypraženou kávu za jakékoliv situace.

Mletí kávy si můžete udělat sami

Mletí kávy si můžete udělat sami, a to buď pomocí mlýnku na kávu, nebo ručně pomocí keramického mlýnku. Čerstvě namletá káva bude mít výraznější aroma a chuť než káva, jež byla mleta delší dobu před konzumací. Obrátit se však můžete i na profesionální pražírny.

Vyzkoušejte si různé metody přípravy

Existuje mnoho způsobů, jak kávu připravit od tradiční přípravy v konvi přes filtrování až po moderní přístroje, jako jsou aeropresy nebo kapslové kávovary. Vyzkoušet různé metody přípravy a vyberte si tu, která vám nejvíce vyhovuje. Jestliže nemáte přístup k některým zařízením, zkuste se poptat svých známých.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *