Nuts Almonds Organic Snack Seeds  - Dx21 / Pixabay

Hořčík: Proč je pro náš organismus důležitý a v jakých potravinách ho naleznete?

I když se většina lidí snaží držet zdravý životní styl a hlídají si své jídelníčky, stále se jim nedaří přijímat dostatečné dávky potřebných vitamínů a minerálů. To většinou vede i k různým neduhům, kterých se jen těžko zbavuje. Jedním z často opomíjených vitamínů je i hořčík, který však můžete jednoduše doplnit pravidelnou konzumací některých potravin.

Hořčík můžete doplnit i pomocí čokolády

Jedním z nejdůležitějších vitamínů a minerálů je nepochybně hořčík, bez kterého se neobejde téměř nikdo z nás. Jeho výhody znají zejména sportovci, kteří by bez něj nemohli dosahovat takových výkonů, na které jsou běžně zvyklí.

Hořčík přispívá k:

  • normální funkci svalů,
  • správnému fungování energetického metabolismu,
  • snížení únavy,
  • dobrému psychickému zdraví,
  • správné činnosti nervové soustavy.

Většině lidí se daří potřebnou hladinu hořčíku přijímat z jejich stravy, která však musí být opravdu pestrá a vyvážená. Vysoký obsah hořčíku nabízí například čokoláda, mandle, meruňky, avokádo, banány či špenát. Ideální je však přijímat Hořčík + B6, které napomáhá ke správnému fungování nervové soustavy a předchází široké škále psychických onemocnění.

Vyvážený jídelníček někdy nestačí

I když se vám bude úspěšně dařit denně konzumovat vyvážený jídelníček, není zaručeno, že přijmete dostatečnou dávku hořčíku. Největší problém budete mít zejména v případech, kdy budete muset vykonávat fyzicky náročnou aktivitu, nebo se budete potýkat s nějakým onemocněním – vysoké dávky hořčíku vyžadují zejména sportovci a diabetici.

V takovou chvíli budete muset přistoupit k užívání doplňků stravy, které obsahují hořčík či další podpůrné vitamíny či minerály. Vsadit můžete například na Hořčík + B6 od společnosti Naturvita, která se zabývá výrobou přírodních produktů a doplňků stravy. Pro doplnění denní doporučované dávky hořčíku bude stačit, když přijmete dvě tablety denně – lidé s vysokou spotřebou hořčíku mohou užívat i čtyři tablety denně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *