Holčičky vědí, co kupovat!

Když vybíráme dárky pro svoje děti, nebo pro děti příbuzných či kamarádek, jsme postavení před náročný úkol. Odhadnout, jaký typ dárku zvolit a v jakém stylu nebo barvě. Pokud se však zeptáme přímo malých holčiček, možná budete překvapeni, jak mají v této otázce jasno! Co je mezi malými holčičkami nejvíc v kurzu?

Všude samý sliz

Sliz je mezi hračkami opravdovým hitem. Chtějí jej snad všichni bez ohledu na věk či pohlaví. Disponuje totiž tou nejširší škálou barev, lesků a dokonce i vůní. Holčičky milují možnost přidávat do slizu nové barvy a téměř nekonečný vyber třpytek, kuliček nebo přídavných barev. Sliz je určen ke kreativní hře, která povzbuzuje fantazii a také dokáže uklidnit. Holčičky si mohou vlastní sliz i vyrobit ze setu na jeho výrobu.

Výbava pro panenky

Holčičky miluji panenky a vše, co k nim patří. Jsou to přece holčičky. Ať už vybíráte doplňky pro plačící miminko nebo oblečení pro panenku typu Barbie, určitě neprohloupíte. K miminku se bude skvěle hodit kočárek pro panenky doplněný třeba setem rozkošného růžového povlečení.

Zdobení vlasů

Holčičky zbožňují, když si mohou hrát na kadeřnice. Česání, tupírování, zdobení, culíčky, zapletené copy a hlavně ozdoby! Sponky, flitrové aplikace, korálky a barevné příčesky. Stačí pořídit hlavu s umělými vlasy a máte o zábavu pro svoje potomky postaráno, možná se k holčičkám přidají i šikovní kluci.

Nehtové studio

Která holčička by netoužila po nalakovaných nehtech? Jen přesvědčit maminku, aby lakování dovolila. Maminkám, které s touto formou ozdoby ještě chtějí u svých dcer počkat hlavně z důvodu toxicity, doporučujeme pořídit hračku – nehtové studio. V té najdou netoxické ozdoby na nehty, které svojí pestrostí, designem a leskem mohou hravě konkurovat maminčinu laku na nehty. Zdobení na nehty lze zase docela jednoduše z nehtů odstranit.

Jednorožci

Už jste někdy nějakého živého jednorožce viděli? Že ne? Vidíte… a většina malých holčiček vás bude naprosto jednoznačně přesvědčovat, že prostě existují. Fenomén jednorožců v oblasti hraček se v naší kotlině objevil celkem nedávno, ale nabral na divoké síle. Knížky o jednorožcích, filmy o jednorožcích, trička s jednorožci… Jednorožci plyšoví, keramičtí nebo plastoví. Stačí správně vybrat.

Překvapení?

Děti milují překvapení, milují také proto výrobky, které překvapení skrývají. Sáček, krabička nebo vajíčko… ale co bude uvnitř? Děti rozbalují, vybalují a mají z toho neuvěřitelnou radost. Pokud chcete levnější variantu, dají se podobné dárky vyrobit i doma, třeba vsunutím hračky do látkových pytlíčků nebo vnitřních obalů od Kinder vajíček.

Nestárnoucí korálky

Ano, korálky jsme navlékali také a jejich oblíbenost přečkala dodneška. My jsme si museli vystačit s těmi od babičky, dnešní holčičky mají výhodu, že se prodávají snad v každém hračkářství. Určitě vám i vašim známým udělá velkou radost, když se holčičky zabaví na celé odpoledne a vzniknou z toho zajímavé šperky. Máte ale odvahu si je vzít například do divadla?

Znáte hračky?

Hračky nás provázejí odmalička, mají funkci zabavit dítě, stimulovat jeho smysly, rozvíjet dovednosti a učit sociálnímu chování. Jaké však máme znalosti ohledně hraček? Vyzkoušejte si je v našem kvízu!

Jaké dárky nejčastěji a nejraději kupujete pro malé členky vaší rodiny? Vybíráte dárky podle obecné oblíbenosti, nebo podle toho, jak se líbí vám? Co si myslíte o množství hraček, které dnes každé dítě má? Napište nám, jak to vidíte vy, do našich komentářů!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *