Film Avatar od Jamese Camerona vydělal svou první miliardu!

Film Avatar - nejnovější sci-fi od řežiséra James Cameron

Film Avatar - nejnovější sci-fi od řežiséra James Cameron

Film Avatar od James Cameron vydělal svou první miliardu! Na to aby pokořil tuto magickou hranici mu stačilo pouze 17 dní! Sice to zatím nestačí na první místo v žebříčku filmů, které vydělaly nejvíce peněz. Tohle místo si zatím drží film Titanic s celkovými tržbami ve výši 1,8 miliardy dolarů, film Avatar je ale rozhodně nejrychleji vydělávající film. Dá se tedy očekávat, že se z něj brzy stane nejúspěšnější (z hlediska tržeb) film všech dob. Paradoxní je že režisér James Cameron tak vlastně jen překoná svůj předchozí úspěch. Za filmem Titanic totiž také stál tento americký režisér.

Film Avatar a unikátní triky

Film Avatar je nabitý nejnovějšími digitálními triky a kouzly které snad každého diváka tohoto filmu ohromí. Je to rozhodně jeden z filmů, na který se vyplatí zajít do kina. Jen tam si totiž naplno vychutnáte všechny triky. Pokud dáváte přednost stahování filmů z internetu nebo z Rapidshare, doporučuji u tohoto filmu udělat výjimku a na tento film si poctivě zajít do kina.  Možná Vás tolik neuchvátí filmový příběh, který v případě filmu Avatar asi opravdu není to nejsilnější. Popravdě – film jako takový po obsahové stránce za moc nestojí, ale je to podívaná, kterou stojí za to vidět už jenom kvůli těm trikům a vizuální stránce filmu. Takže zapomeňte na Avatar z rapidshare a vyrazte do kina!

Nejúspěšnější filmy všech doby (tržby)

  • Titanic = 1,8 miliardy dolarů
  • Pán prstenů: Návrat krále = 1,1 miliardy dolarů
  • Piráti z Karibiku 2 = 1,06 miliardy dolarů
  • Avatar = 1,01 miliardy dolarů (za 17 dní, u ostatních filmů je to celkově a tyto sumy již moc neporostou, zatímco Avatar je teprve na začátku)
  • Batman: Temný rytíř = 1 miliarda dolarů

Video Avatar

Rozhovor s Richardem Banehamem – vedoucím animace na filmu Avatar (Youtube)

James Cameron a jeho vize budoucnosti

Unikátní záběry z natáčení filmu Avatar (Youtube)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *