Jan Zlatohlávek – skutečnost nebo rafinovaný podvod?

Jan Zlatohlávek, je autorem, který poměrně pravidelně publikuje články na webu žena.cz (patří do skupiny Centrum Holdings). Články tohoto autora je možné najít například zde.  Než Jan Zlatohlávek začal publikovat články na tomto webu, vycházely jeho články na jiném online magazínu prozeny.cz (tentokrát patřící pod Seznam). Kromě toho tento autor vydal knihu s názvem Hledám štíhlou ženu.

Je, ale zajímavé nakolik je tento autor pouze virtuální postava. Kromě článků na výše zmíněných webech a jedné knihy o něm není možné najít mnoho informací. Jan Zlatohlávek a Facebook? Žádný reálný profil tam není vidět. I vyhledávač Google dost mlčí. Jediná stránka jan-zlatohlavek.cz nevypadá příliš reálně.

Profil autora Jan Zlatohlávek u článků na webu Žena.cz

Profil autora Jan Zlatohlávek u článků na webu Žena.cz

Další zajímavá věc už začíná zavánět podvodem. Na webu žena.cz má tento autor u všech článků profil s fotografií (viz obrázek).Zajímavé je ale to, že se jedná jen o „ilustrační fotografii“ Stejnou fotku je totiž možné najít ve fotobance corbisimages.com (viz zde). Jinými slovy tato foto Jana Zlatohlávka je pouhá ilustrační fotografie a zcela určitě na ní není tento člověk.

Podle všech těchto informací (fotka z fotobanky, žádný profil na Facebook, téměř žádné informace v Google), to vypadá, že celý Honza Zlatohlávek je pouze vymyšlená postava. Asi nějaký „pisálek“ který píše „seriózní“ literaturu nechce přiznat, že si vydělává na chleba psaním článků pro ženy, protože by to bylo pod jeho úroveň. Tak si redakce webu prozeny.cz vymyslela tento malý podvod a pak ho převzal i další web žena.cz.

  6Komentáře

 1. evicka   •  

  Ale pane Nováku, vy si hrajete na Colomba. Vždyť ve fotobankách sou taky reálný lidi, tak je tam v corbisimage prostě vyfocenej Jan Zlatohlávek. Co je na tom špatnýho, musí z něčeho žít. A nemůže za to, že je pohlednej a že navíc umí hesky psaním zasáhnout ženský srdíčko. Že vy mu to závidíte? Proč si sem a do Corbisu taky nedáte fotečku?
  Zdraví Evina

  • Jiřka Nemeje   •  

   Evyčko,coš taghle mýsto šou pački se učyt čezki?

 2. Jana   •  

  Jan Zlatohlávek je fiktivní osoba, ale není těžké zjistit skutečnou identitu 😉

  • Jiřka Nemeje   •  

   Co ti brání ji napsat? Machruju, machruju?

 3. Marek   •  

  Musím se všemu smát. Ano, Honza se jmenuje Honza a toť vše. Osobně ho okrajově znám, a jeho jednání vůči ostatním je doopravdy na… Fotka je vážení doopravdy ilustrační a od reality je hodně vzdálená neb to NENÍ ON

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *