thread, colorful, sewing

Začněte plést. Jaké pomůcky potřebujete?

Jestli máte třeba od babičky ručně pletený svetr, šálu, ponožky nebo rukavice, pak jistě víte, že se nic nevyrovná jejich originalitě i měkkosti. Co takhle pokračovat v rodinné tradici?

Výměnné jehlice KnitPro – nápadité pletení

Samozřejmě dřív šlo o nutnost, protože nebyl takový výběr oblečení, to se ostatně týkalo i ostatních oděvů, které se šily. Dnes jsou šití i pletení kreativní činností plnou relaxu. Pod vašima rukama se tak pomalu rodí řádek po řádku něco, co oblečete nebo tím někomu uděláte radost. Vzor, který nikdo jiný mít nebude. Jdete do toho? Začněte tím, že si pořídíte kvalitní nástroje, například výměnné jehlice KnitPro. Jde o kruhové jehlice, které jsou nejen krásné, ale i praktické, protože mají hladký povrch a vlněná očka se při posouvání nijak nezasekávají a vy se nebudete tak namáhat. Ono se to nezdá, ale rutinním pohybem u pletení po více hodin se namáhají prsní svaly, bicepsy, tricepsy, ušetřeno není ani zápěstí nebo karpály, jak jsou všechny úpony propojené. Proto dbejte na výběr kvalitních jehlic, které jsou i lehké.

Praktická sada háčků na háčkování vás bude bavit

A co je podobného pletení? Háčkování. Další ruční technika, kdy se z řetízků vlny rovněž rodí krásné kousky. Háčkování vytváří jiný vzor než pletení, je jemnější, takže s jeho pomocí můžete vytvářet více výrobků i miniaturní produkty, které se podobají krajce. Nemusí se ani jednat o vlněné kousky, z tvrdší příze lze vyrobit dekoraci na stůl, různé ozdoby, háčkované šperky, dečky k prostírání, dokonce i obrázky. Stačí vytvořit motiv a zarámovat. Sada háčků na háčkování vám tak umožní rozvíjet fantazii a um. Takže, do čeho se pustíte jako první? Podívejte se na web Propleta.cz, kde je bohatý výběr pomůcek pro pletení a háčkování. Poznejte kreativnější svět, než jaký měly naše babičky a maminky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *