city, sky, clouds

Zateplování a izolace střech: Jak funguje a proč byste do nich měli investovat i vy?

Kvalitní zateplování a izolace střechy patří mezi klíčové aspekty každé stavby. Jejich instalací totiž můžete nejen zlepšit energetickou náročnost budovy, ale zajistit si i vyšší komfort při pobytu uvnitř interiéru. Samotná montáž zateplení a izolace není nějak zvlášť náročná, díky čemuž ji lze provést nejen u novostaveb, ale i starších budov.

Investujte do kvality a ušetříte

Pokud se chystáte pustit do realizace novostavby či rekonstrukce, měli byste investovat i do zateplení a izolace střech. Celý proces si přitom můžete představit jako instalaci tepelně izolačních materiálů na spodní stranu střešní konstrukce. Následně tyto materiály fungují jako bariéra proti tepelným únikům, díky čemuž udržují stabilní tepelné vlastnosti interiéru.

Mezi nejčastější izolační materiály patří například polystyren nebo vata, jež může být například minerální, skelná nebo kamenná. Zpravidla se vám investice do zateplení a izolace střechy vrátí v podobě úspor na vytápění. Náklady se tak mohou ve výsledku snížit až o 20-30 %, přičemž si zajistíte svůj vysoký komfort a také snížíte svůj dopad na životní prostředí.

Najměte si pro montáž profesionální firmu

V současné době existuje mnoho firem, jež nabízí izolaci a zateplování střech. Pomoci vám přitom mohou s návrhem a realizací vašeho projektu, přičemž vám zajistí kompletní servis. Ideální je investovat do zkušené a profesionální firmy, která vám zajistí precizní instalaci zateplování a izolace střechy.

Spolehnout se můžete i na střechy Český Krumlov Tomi s.r.o., které nabízí kvalitní instalaci izolace a zateplení. Pomoci vám však může také s rekonstrukcí či opravou střechy. Ve své nabídce má i další služby včetně klempířství, zhotovení nosné konstrukce střechy, opláštění či restaurování střech u historických staveb.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *