Woman Home Office Silhouette  - chenspec / Pixabay

Vše o cestě na pracovní úřad – co si přibalit a jak získat rekvalifikační kurz zdarma

Přišli jste o práci a chcete mít všechno právně v pořádku? Pak zamiřte okamžitě na úřad práce. Prodleva by se vám mohla opravdu nepříjemně prodražit v podobě nutnosti zaplacení sociálního a zdravotního pojištění, o které se za vás v případě úspěšné registrace postará právě stát. Pokračování článku

Hledání práce – v dnešní době nemožné? Omyl!

ID-10045502

Informace o stále se zvyšující nezaměstnanosti na nás útočí ze všech stran. Hrozivá čísla vyjadřující počet nezaměstnaných rok od roku stoupají. Nejhůře jsou na tom města Most, Jeseník, Bruntál nebo Znojmo. S nezaměstnaností se však potýká také Brno, či Ostrava. Klasicky nejuspokojivější situací v oblasti zaměstnanosti se může pochlubit naše hlavní město Praha nebo blízká Plzeň.

Na úřadech práce se však bohužel v posledních letech objevila také řada vysokoškolsky vzdělaných studentů, kteří mají s hledáním práce nemalý problém. Ani bakalářský nebo dokonce magisterský titul není zárukou úspěchu. Jestliže pravidelně navštěvujete úřad práce nebo hledáte brigády na léto, přečtěte si následující řádky a inspirujte se!

Každodenní rozesílání životopisů

Procházíte nabídky práce a pravidelně na ně odpovídáte. Rozesíláte životopisy do všech světových stran. Ve vaší e-mailové schránce však stále bliká „nula přijatých zpráv“. Když už se nějaký ten mail konečně objeví, většinou jde o neutrální odpověď: „My se vám ozveme“, nebo odpověď typu: „Děkujeme za Váš zájem, pracovní místo již bylo obsazeno.“ To vám pak bohužel často vezme kromě větru z plachet také samotnou motivaci k dalšímu hledání. Ptáte se, jak tuto skutečnost změnit?

Proč se mi nedaří najít práci?

Jestliže se vám nedaří najít práci, zřejmě děláte něco špatně. Základem úspěchu je dobře napsaný strukturovaný životopis. Ten je mnohonásobně kratší a přehlednější, než životopis klasický. Personalistu nebo zaměstnavatele během několika krátkých chvil informuje o vašem nejvyšším dosaženém vzdělání, praxi, jazykových a dalších dovednostech. Nebojte se pochlubit řidičským průkazem, jakýmkoli jazykovým certifikátem, osvědčením o odborné způsobilosti nebo zahraniční stáží. To vše může hrát ve váš prospěch! Pokud jste čerstvým absolventem, můžete vyzkoušet práci v oboru reklama a PR, kde uplatníte znalosti nabyté v průběhu studia.

Zahraniční brigády pro studenty

A když už je řeč o zahraničních stážích, pojďme se na téma brigád v zahraničí podívat trochu podrobněji. Takové zahraniční brigády pro studenty jsou náročné nejen z hlediska administrativního, ale také časového. Nejspolehlivější cestou, jak si zahraniční brigádu sehnat, je oslovení profesionální agentury, která se zprostředkováním práce již několik let zabývá. Společně tak můžete vybrat takovou brigádu, která bude odpovídat vašim jazykovým schopnostem i finančním požadavkům. Po prázdninách se můžete vrátit nejen s nově nabytými zkušenostmi a plnou peněženkou, ale také s netradičními zážitky, kterých si na svých cestách užijete vrchovatou měrou.

Práce na poloviční úvazek

Kromě dlouhodobě nezaměstnaných lidí a studentů hledá práci také řada maminek, kterým právě skončila mateřská dovolená. Dítko již sice chodí do školky (nebo jej hlídají prarodiče), ale stejně péči rodiče potřebuje. Nezřídka kdy se tedy stává, že zvláště maminky mají zájem o práci na poloviční úvazek. Ačkoli se u nás nabídka polovičních úvazků notně zvýšila, v porovnání s Evropskou unií patříme stále na „její chvost“.

Kde najdu práci? Pokračování článku