Plánujete se stěhovat? Seznam věcí, které musíte udělat dříve, než opustíte byt

Pokud se plánujete přestěhovat, je důležité se zamyslet nad tím, jak to provedete. Říká se, že je lepší vyhořet než se stěhovat, ale s těmito radami to hravě zvládnete. Stěhování Praha zkrátka nebude žádným oříškem!

Nebojte se, nebudete v tom sami a většina lidí se někdy stěhovalo, ale mnohdy je důležitější si obstarat ty formální záležitosti. Na ty nezapomínejte a obstarejte je dříve, nežse z bytu přestěhujete. Které to jsou?

Vyřiďte si doklady a obstarejte poštu

Už se to blíží a vy stále nemáte hotovo? Pamatujte na to, že než opustíte byt, měli byste vyřešit několik věcí.

  • Kam vám bude chodit pošta
  • Trvalé a přechodné bydliště
  • Osobní doklady

Než se odstěhujete, nezapomeňte si vyřídit formalitu v podobě poště. Měli byste si napsat seznam všech dopisů, které vám chodí, ale také časopisů nebo dalších listin, které chodí na vaše jméno. Měli byste vyřídit své trvalé bydliště, pokud jej měníte, musíte si zažádat o nové doklady, včetně řidičského průkazu. Nezapomeňte také informace nahlásit na zdravotní pojišťovně, u lékaře a dalších institucí, včetně zaměstnavatele a banky.

Začněte s balením a přípravou včas

Než nastane den D, začněte s balením věcí především v poklidu a ne na poslední chvíli. Nejdříve si rezervujte termín u stěhovací služby a vůbec nepřemýšlejte o tom, že byste ji nevyužili. Je dobrá investice a nakonec těch peněz, které zaplatíte, nebudete litovat. S balením začněte několik týdnů před samotným stěhovacím dnem, nebudete chvátat a dobře si u toho promyslete, co opravdu potřebujete ve vaší domácnosti. Zvažte smysl stěhování u starých a nepotřebných věcí.  Malé věci je potřeba zabalit do krabic, kterých budete potřebovat opravdu hodně. Nakonec přijede stěhovací vůz a vy už se jen můžete dívat a sdělovat, kam věci mají být umístěny v novém domově. Poté přichází na řadu ta lepší část, vybalování v novém.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *