Operativní leasing a jak vlastně funguje

Ještě donedávna šlo spíše o doménu firem, ale dnes můžeme tuto formu pronájmu stále častěji najít i u fyzických osob. Jde o ideální způsob pro všechny, kdo si chtějí užívat nového vozu, ale přitom se ani za mák nehodlají stresovat s povinnými servisními prohlídkami, údržbou a dalšími aspekty, jimiž se majitel vozidla chtě nechtě musí zaobírat.

V případě operativního leasingu si však vozidlo pouze pronajímáte, takže veškeré nepříjemné úkony lze zcela bez rizika přenechat jiným.

O co vlastně jde

I když to tak podle názvu nevypadá, operativní leasing je formou pronájmu. Nehradíte celou sumu za nové auto, nýbrž pouze rozdíl mezi cenou pořizovací a zůstatkovou. Ta je rozpočítána do pravidelných měsíčních splátek, které však vyjma hodnoty vozu zahrnují například i povinné ručení nebo havarijní pojištění.

Obvykle lze volit různé stupně této služby, přičemž ty nejvyšší za vás zaplatí i jakékoliv doplňkové připojištění nebo pozáruční návštěvy servisu. Jde o jeden z aspektů, podle něhož byste se měli rozhodovat.

Vyberte si automobil podle svého vkusu

Rozhodně se nenechte vmanipulovat do vozidla, jež vám nevyhovuje. Raději hledejte společnosti, které se mohou pyšnit opravdu širokou nabídkou. Absolutním základem pro všechny, kteří se potřebují každý den dostat do práce, je rozhodně Škoda Octavia na operativní leasing.

Naopak rodiny s dětmi, vyžadující velký sedadlový a zavazadlový prostor, ocení mnohem spíše Volkswagen Golf na operativní leasing. Obvykle si stačí zvolit vůz a zaslat nezávaznou poptávku. Sami si pak podle nabídky na míru přímo pro vás spočítáte, zda se vám taková smlouva vyplatí, či ne.

Nicméně pamatujte na to, že jakmile uplyne předem dané období (obvykle 3-5 let), můžete za tu samou částku začít jezdit vozem úplně novým nebo si automobil za zůstatkovou cenu odkoupit a stát se tak jeho opravdovým majitelem. Více se dozvíte na Podbabaoperak.cz

Vyberte si automobil podle svého vkusu

Vyberte si automobil podle svého vkusu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *