counter, water, water meter

Města investují do nových technologií. Na jaké vychytávky můžete narazit?

V současné době se technologie rychle vyvíjí. Toho si všímají i města, která se stále více obrací k inovacím, aby zlepšila kvalitu života svých obyvatel. Ve městech tak můžete narazit na širokou škálu chytrých zařízení, jež jsou využívána v různých oblastech. Pojďte se s námi podívat na technologie, s nimiž se běžně setkáte ve veřejných prostorech.

Chytrá zařízení míří i do měst

Technologie se čím dál tím více stávají součástí našeho života, a to i na místech, kde by nás to hned nenapadlo. Velkou proměnou si tak prošla především infrastruktura městského osvětlení, která je tak mnohem efektivnější. Chytré veřejné osvětlení totiž představuje inteligentní a energeticky účinný systém, který optimalizuje spotřebu elektrické energie tím, že se automaticky přizpůsobuje podmínkám prostředí, kde je instalováno.

Obvykle je tedy osvětlení vybaveno senzory, jež detekují pohyb nebo změnu světla, a pak automaticky upravují intenzitu osvětlení. To šetří nejen energii, ale také zlepšuje bezpečnost veřejných prostranství, jelikož je možné instalovat více osvětlení napříč městy, a to i v méně dostupných lokalitách.

Velké oblibě se těší i moduly vzdáleného odpočtu

Další technologii, kterou města stále více využívají, je modul vzdáleného odpočtu vodoměrů a elektroměrů. Jejich používání usnadňuje kontrolu spotřeby vody a elektřiny, díky čemuž města ušetří nemalé peníze ve svém rozpočtu.

S rozvojem technologií roste také nabídka společností, u nichž je možné taková zařízení pořídit. Jednou z nich je i firma Elmik, jež se zabývá výrobou a prodejem městských rozhlasů od roku 1994. Ve své nabídce má však i různá chytrá zařízení a další zařízení spojená s městskou infrastrukturou. Počítat přitom můžete s individuálním přístupem a také kompletní dodávkou zařízení a jeho montáží.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *