Hair Removal Spa Eyebrows Tabs  - agustino / Pixabay

Je důležité dobře vypadat

Všichni se snažíme o to, abychom dobře vypadali. Ale, jen velmi z nás je dokonale spokojeno se svým výzorem. Skoro každému něco vadí, někdo trpí nadváhou, jiný není spokojen se svými vlasy, dalšímu překáží nadměrné ochlupení v nežádoucích oblastech, které může být i zdravotním problémem. Většinou nám nežádoucí ochlupení na mnoha netypických místech překáží, někdy dokonce způsobuje komplexy, proto se ho snažíme zbavit. Doba ale neustále pokračuje, a proto je možné mnoho věcí regulovat, nebo zcela odstranit a my budeme opět spokojeni.

Ke kvalitním vlasům nám může pomoci používání kvalitní vlasové kosmetiky.

Řešením nadměrného ochlupení v nežádoucích oblastech je zajisté laserová epilace. Funguje na principu selektivní fototermolýzy. Laser produkuje světelné záře jedné délky. Svým působením reaguje s barvivem vlasového chloupku – melaninem. Laser ho zahřeje na velmi vysokou teplotu a následně spálí. Barvivo melanin je obsažen i v kůži. Čím je kůže přirozeně tmavší nebo opálenější, tím více laserový paprsek zahřívá i pokožku. Laserová epilace je účinnější, čím je větší rozdíl mezi barvou pokožky a barvou chlupu. Ideální je kombinace tmavého hrubého chlupu a světlé pokožky.

Samozřejmě, zákrok laserové epilace je třeba vícekrát opakovat, v závislosti na intenzitě ochlupení. Zákrok je minimálně bolestivý, takže se ho netřeba obávat.

Takže, netřeba věšet hlavu. Třeba se jen informovat, vyhledat odbornou pomoc a v mnoha situacích se dá pomoci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *