Facebook má nový vzhled a chystá vlastní email

Sociální síť facebook má nový vzhled – už zase. Dá se čekat, že už brzo se na facebook objeví skupiny typu „I hate the new facebook” neboli nenávidím nový facebook. Facebook mění svůj vzhled poměrně často. Na jednu stranu tím služba neustále přidává nové a nové funkce a zajišťuje tak že její uživatelé budou mít co největší užitek z této služby. Na druhou stranu, vždy se najde mnoho uživatelů, kterým se nové změny vůbec nelíbí.

Sociální síť facebook už používají desítky a stovky miliónů uživatelů. Jen v České republicefacebook údajně 2.100.000 aktivních uživatelů. Údajně proto že facebook nikde nepublikuje oficiální statistiky. Počet uživatelů, který je zde uveden tedy vychází z jednoho nástrojů na facebook pomocí kterého je možné zadat reklamu na facebook. Pokud zde zvolíte uživatele z České republiky bez věkového omezení tak Vám facebook bude tvrdit, že je na něm 2.122.440 lidí kteří bydlí v České republice.(tento počet má vyjadřovat počet uživatelů kteří alespoň jednou za poslední měsíc použili facebook login / facebook přihlášení ke svému účtu a tím projevili nějakou aktivitu na facebook)

V minulém týdnu začal facebook spouštět nový vzhled. Nejvíce změn je vidět především na zdi (misto v uživatelském profilu na facebook) kde se zobrazují zprávy od přátel). Nový vzhled je spouštěn postupně takže je možné že někteří uživatelé zatím vidí původní vzhled a jiní již nový.

Co je nového na facebook?

Nový vzhled facebook.com

Nový vzhled facebook.com

  • Horní panel – zde byly původně odkazy menu (hlavní stránka, profil, přátelé a nastavení), nově zde najdete velké vyhledávací pole a ikony pro zobrazení zpráv a upozornění
  • Levý panel – zde najdete především nová seznam přátel, kde se bude zobrazovat informace kdo z Vašich přátel je právě online, bude tím vypadat podobně jako seznam kontaktů v ICQ nebo Skype
  • Pravý panel – ten se změnil asi nejméně, stále zde najdete především reklamy
  • Spodní panel – tento panel v novém vzhledu úplně zmizí, zůstane zachován pouze krajní pravá část, která obsahuje chat

Facebook plánuje vytvořit vlastní email

Služba facebook už překročila v návštěvnosti i Google (alespoň tedy v USA, kde jej jen za prosinec navštívilo 119 miliónů lidí). Úvaha facebook je pak logická, lidé tráví na facebook čím dál více času, tak proč jim nenabídnout možnost i emailu aby nemuseli facebook opouštět.

Z nového emailu, který plánuje facebook v blízké době spustit pod názvem Titan dělá velké vrásky všem provozovatelům free mailových služeb v čele s Google. Jeho Gmail je totiž nejpoužívanějším webovým emailem na světě a podílí se významně na celkové návštěvnosti služeb google. Pokud se facebooku podaří se svým emailem u uživatelů zabodovat, mohl by začít Google ještě více ohrožovat. Už teď mu celosvětově šlape na paty a v některých zemích ho již překonal.

Zajímavosti o facebook

Služba facebook je fenoménem několika posledních let. Ještě před pár lety ho nikdo v české republice neznal, ještě před dvěma roky měl pouze několik tisíc uživatelů. Vloni v létě překročil první milión uživatelů a dnes už má více než 2 milióny uživatelů.

Facebook registrace – každý den se údajně na facebook registruje až 10.000 nových uživatelů.

Služba facebok je provozována na adrese facebook.com. Facebook je v češtině. Na české verzi webové adresy facebook.cz ale ten správný facebook nenajdete. Facebook si totiž nestačil včas zakoupit tuto adresu a tak na této adrese najdete jen něco, co se snaží na jméně facebook parazitovat.

Další informace a statistiky facebook najdete na tomto webu kde je mimo jiné i mnoho návodů a rad jak používat facebook a jak se na něm neztratit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *