4 tipy, jak zaručeně unavit děti plné energie

Občas se může zdát, že je kapacita dětské energie skutečně nevyčerpatelná. To však většinou neplatí pro jejich rodiče. Také stále vymýšlíte způsoby, jak děti zabavit a hlavně vyčerpat, aby už konečně usnuly? Máme pro vás pár tipů, jak na to!

Vezměte je na túru

Chůze je nejpřirozenější pohyb pro děti i pro dospělé. Dospělí ocení, že taková víkendová túra pálí pěkné množství kalorií. Ale co víc – děti na takové procházce rozhodně nevydrží celou dobu jen ťapat. A takové pobíhání, stavění lesních domečků, přeskakování překážek a skákání do louží dovede i to nejenergetičtější dítě pořádně utahat.

Po příchodu domů tak odpadne rovnou do postele a rodiče si před usnutím mohou konečně v klidu vychutnat film nebo třeba večerní sklenku vína.

Uspořádejte jim dětskou „olympiádu“

Trávíte s dětmi léto na vesnici? Uspořádejte ve spolupráci se svými potomky dětskou olympiádu. Nejenže se vyčerpají při samotném sportu, ale i organizace jim dá pěkně do těla!

Závodit mohou v čemkoliv jen vymyslíte a máte na to dostatek prostoru – od běhu například až po skok do dálky. Přidat můžete i kuželky, pétanque – zkrátka cokoliv jen vás napadne.

Nejenže se vám děti odvděčí nefalšovanou dětskou radostí – nebude vás to ani nic stát (možná tak pár korun za čokoládové medaile a balonky) a zaručeně je alespoň na jeden víkend důkladně unavíte.

Postavte jim na zahradě perfektní hřiště

Hledáte dlouhodobé řešení, které vás bude jako rodiče stát minimum energie? Řešením mohou být dětské prolézačky na zahradu.

Hřiště plné rozptýlení může dětem nabídnout řádné vybití energie, a to bez účasti rodičů. Skutečně pořádnému dětskému hřišti rozhodně nesmí chybět houpačka a skluzavka. V hracím domečku si mohou užívat chvíle v bojích proti drakům, obludám a nepřátelským rytířům – nebo se mohou zabavit třeba při hře na vlastní domácnost.

Pokud chcete dětským hrám na zahradě dodat ještě něco navíc, pořiďte jim dětskou lezeckou stěnu, na které si natrénují koordinaci, posílí svaly a rozhodně je pořádně unaví.

Dopřejte si společný aktivní odpočinek

Na zahradě můžete relaxovat i společně, třeba při zahradničení. Že se vám do toho tak úplně nechce? Zkuste dětem vytvořit vlastní koutek, ve kterém mohou pěstovat vlastní rostlinky.

Naučte se společně postavit krmítka pro ptáčky i další zvířátka a poznávejte společně koloběh přírody.

I tím děti unavíte, zvlášť, pokud k zahradním hrátkám přidáte i vzdělávací prvky.

  1 Komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *