Proč filtrovat kohoutkovou vodu?

Říkáte si, že voda, která vám teče z kohoutku by měla být dostatečně zdravá k tomu, aby se dala pít bez převaření, ale nakonec přece jen sáhnete po vodě balené v PET láhvi a táhnete ji domů i několik pater bez výtahu, protože prostě lépe chutná. Jaký je ale ekologický a vlastně i ekonomický důsledek takového chování? A to vše jen kvůli chuti vody, kterou můžete pozitivně ovlivnit i filtrováním.

Co všechno dokáže voda v našem těle?

Voda je důležitým zdrojem živin. Je základem všech tělesných tekutin a tvoří asi 60 % naší tělesné hmotnosti. Každá buňka, orgán a tkáň v našem těle potřebuje ke správnému fungování vodu. Voda odplavuje toxiny a dodává nezbytné minerály a živiny, které naše tělo potřebuje k optimálnímu fungování. Navzdory jejímu významu jí ale mnoho lidí nepije dostatek. Voda může pomoci regulovat tělesnou teplotu, tlumit bolesti kloubů, přispívat k ochraně míchy a dalších citlivých tkání. Močením a pocením se naše tělo zbavuje odpadních látek a právě díky vodě si hned v nose zvlhčujeme vzduch, který dýcháme. Díky tomu je pro nás dýchání snazší.

Co nám ve vodě vadí?

Běžnou součástí vody jsou ale také sloučeniny, které pro tělo nejsou příliš vhodné. Jde například o vápenaté a hořečnaté sloučeniny označované jako vodní kámen, ale i další příměsi. Ty se obvykle do vody dostanou z jejího okolí při transportu do našich domácností. Některé látky se do vody přidávají také při její dezinfekci. Právě po nich v ní zůstává nepříjemná pachuť chlóru, kvůli které mnoho lidí čistou vodu nechce pít. A právě s těmito příměsemi dokážou zatočit filtrační konvice.

Jak pracuje filtrační konvice?

Filtrační konvice dokáže odstranit mnoho nečistot z vody, včetně vodního kamene, chlóru a dalších chemických látek. Výsledkem je voda lepší chuti, která je pro vás zdravější k pití. Filtrovaná voda má nejen lepší chuť, ale může vám také ušetřit peníze za balenou vodu. Nákup filtrační konvice je udržitelnější variantou než nákup balené vody a je šetrnější k životnímu prostředí. Až budete přemýšlet nad tím, jak vybrat filtrační konvici, zvolte takovou, která bude objemem odpovídat počtu členů vaší domácnosti, a zároveň bude snadno ovladatelná. Výhodou mohou být také chytré prvky navíc, například elektronický indikátor, který vás upozorní na nutnost výměny filtru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *