Zimní olympiáda 2010 v Kanadě se blíží – už jen 25dní!

Zimní olympiáda 2010 - Kanada, Vancouver

Zimní olympiáda 2010 - Kanada, Vancouver

Zahájení zimních olympijských her 2010, které se konají v kanadském Vancouveru, se blíží. Čeští sportovci intenzivně ladí formu, i když ne každému se daří podle jeho představ. Lukáš Bauer vyhrál další závod Tour de Ski, Šárka Záhrobská je devátá ve slalomu na Světovém poháru, Nikola Sudová se nevzdává naděje na účast na zimní olympiádě.

Do zahájení zimní olympiády v roce 2010 zbývá už jenom 25 dní. Pak bude v kanadském Vancouveru slavnostně zapálen olympijský oheň a začnou XXI. Zimní olympijské hry 2010. Zimní olympiáda se koná v termínu 12. Únor 2010 – 28. Únor 2010. Pořadatelským městem je Vancouver v Kanadě, závodí se celkem v 15 olympijských sportech což představuje 86 sportovních disciplín

Česká olympijská reprezentace

Českým sportovcům, kteří by se chtěli podívat na zimní olympiádu do Kanady jako závodníci už moc času nezbývá. Na splnění kvalifikačních předpokladů a limitů mají poslední den. Kdo totiž do neděle 17. ledna 2010 nesplní předepsané podmínky pro účast na olympiádě, ten už se tam nepodívá. V pondělí 18. ledna předají zástupci jednotlivých sportovních svazů své finální nominace českému olympijskému výboru, který pak na svém zasedání rozhodne o konečné podobě české reprezentace na ZOH 2010. Limity už předběžně splnilo více než devadesát českých sportovců, přesný seznam tedy bude znám ve čtvrtek 21. Ledna 2010.

Hokejisté mají jasno, nominace na olympiádu už je jasná

Svoji nominaci už mají jasně danou hokejisté. Seznam českého týmu, který bude hájit barvy české republiky na olympijském turnaji, zveřejnil trenér Vladimír Růžička už na konci prosince. Do Kanady se tak podívá český hokejový tým pod vedením kapitána Patrika Eliáše, kterému budou pomáchat zástupci Jaromír Jágr a Tomáš Kaberle. Celý český hokejový tým má poměrně nízký věkový průměr, dohromady je to těsně pod třicet let.

Lukáš Bauer je v nejlepší formě

Velká olympijská naděje na medaili je Lukáš Bauer, český závodník v běhu na lyžích. Ten má skvělou formu a poslední době podává jeden výborný sportovní výkon za druhým. Naposledy vyhrál závod Tour de Ski v estonském Otepää.  Lukáš Bauer je I v čele žebříčku světového poháru v běhu na lyžích, na zimní olympiádu by tedy měl být dobře připraven. Je tedy velký šance že k předchozí olympijské medaili ze ZOH 2006 v Turíně by mohlo přibýt další. A nemusela by být jen jedna.

Šárka Záhrobská – nejlepší česká závodnice ve slalomu

I Šárka Záhrobská je jednou z českých závodnic, které by se určitě měly podívat do Kanady na zimní olympiádu. Šárce Záhrobské se sice v posledních závodech nedaří tak dobře jako Bauerovi, na posledním závodu světového poháru skončila až na devátém místě a v několika předchozích se také na stupně pro vítěze nepodívala, ale to se může do olympiády snadno změnit.

Nikola Sudová se zranila a její účast na olympiádě je nejistá

Nejlepší česká akrobatická lyžařka Nikola Sudová, která závodí v jízdě na boulích, se v uplynulém týdnu zranila při tréninku na zimní olympiádu. Zranila si koleno kde má přetržené vazy a její olympijský start je tedy velmi nejistý. Podle posledních zpráv by v Kanadě přece jen mohla startovat, ale to jen díky utišujícím injekcím, což nedává moc velkou naději na výrazně vynikající výkon.

Mezi další české naděje na zisk olympijské naděje patří i Tomáš Verner, Martina Sáblíková nebo nově i Šárka Pančochová která si účast na olympiádě zajistila překvapivým vítězstvími v závodech světového poháru na U-rampě.

Pokud se i vy těšíte na zimní olympijské hry 2010 Kanadě a budete fandit českým sportovcům, aby získali co nejvíce medailí, přidejte se a podpořte je na facebooku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *