Video: Nový film – Sherlock Holmes – stojí za vidění?

Nový film - Sherlock Holmes

Nový film - Sherlock Holmes

V českých kinech se od 14. Ledna 2010 objevil nový film, který ztvárňuje příběhy legendárního detektiva od spisovatele Sir Arthur Conan Doyl. Geniální Sherlock Holmes, který má svého oblíbeného přítele se jménem Dr. Watson, Holmes který hraje na housle a je závislý na morfiu. Nakolik se tento nový film blíží tomu, co si každý pamatuje z knížek?

V hlavní roli tohoto nového filmu se objevuje Robert Downey Jr. a Jude Law a režie se ujal Guy Ritchie. Celý film má délku 2 hodiny. Kdo od tohoto filmu čeká intelektuální detektivku, kde Sherlock Holmes řeší záhady pomocí skvělého rozumu a dedukce, ten asi bude zklamán. Tento film je spíše v duchu akčního filmu ke slovu přicházejí honičky a pěsti. Ve filmu je také pár vtipných scén a dialogů.

Sherlock Holmes se má v tomto filmu vypořádat se spiknutím. V tomto filmu ale celý problém řeší Sherlock Holmes spíše za pomocí svých pěstí a síly než že by se jednalo o trpělivou dedukci. Celý film je doplněn o hudební doprovod, o který se postaral Hans Zimmer (Skála, Černý Jestřáb sestřelen a další filmy)

Pokud od tohoto filmu čekáte něco ve stylu převedení vaší oblíbené knížky na filmové plátno, tak na tento film raději nechoďte. Filmová podoba Sherlocka Holmese je od toho knižního velmi vzdálená. Pokud ale máte rádi detektivní filmy, kde jsou akční scény, trocha vtipu a Sherlock Holmes je pro vás pojem který jste sice slyšeli, ale který pro Vás nic moc neznamená tak tento film je určený pro vás, tím, že něj půjdete, nic nezkazíte, nečekejte žádný kasovní trhák ve stylu Avatar, ale jedná se o solidní film, kde nebudete litovat ceny vstupného.

Video – film Sherlock Holmes

oficiální český trailer – video Youtube

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *