to read aloud, grandmother, grandchild

Rozvoj dětské fantazie a dovedností: 5 tipů, jak pomoci vašim dětem rychleji se rozvíjet

Vybavit dětský pokoj kvalitními a bezpečnými hračkami, dekoracemi a dalšími produkty pro rozvoj dětské fantazie není jednoduché. V žádném případě však nemá smysl věšet hlavu a vše vzdávat. Důležité totiž není, aby bylo vše perfektní, ale aby měly vaše děti alespoň nějaké podněty pro rozvoj svých schopností a dovedností. Proto jsme pro vás připravili pět tipů, s nimiž pomůžete svým dětem s rozvojem.

Dřevěné hračky

Dřevěné hračky jsou skvělou volbou pro rozvoj dětské fantazie a kreativity. Samotné hračky jsou navíc trvanlivé a zároveň ekologické, díky čemuž chráníte i životní prostředí. Mezi populární dřevěné hračky patří hlavně dřevěné kuchyňky, puzzle nebo stavebnice. Opravdu kvalitní dřevěné hračky nabízí například New Classic Toys nebo Little Dutch.

Zajímavé dekorace do dětského pokoje

Dekorace do dětských pokojíčků jsou důležitou součástí výbavy každého dětského pokojíčku. Nejenže vylepší vzhled dětského pokoje, ale také pomáhají dětem rozvíjet jejich smysly a fantazii. Mezi populární dekorace patří například dětské tapety nebo doplňky. Vybírat můžete i dětská svítidla a lampičky, jež nesmí chybět v žádném dětském pokojíčku.

Vybavení pokojíčku

Úložné boxy na hračky jsou skvělou volbou pro každého rodiče, který chce své děti naučit uklízet. Boxy jsou zpravidla vyrobeny z kvalitních materiálů a jsou navržené tak, aby s nimi mohly děti lehce manipulovat. Mezi populární úložné boxy patří například ty od značky 3 Sprouts. Zároveň se zkuste zaměřit i na bytový textil, a to hlavně kvalitní dětské povlečení či deky.

Sady pro tvoření

Tvoření pro děti nabízí jedinečný způsob, jak rozvíjet dětskou kreativitu. Vhodné je například dětské malování na textil, modelovací hmoty nebo různé tvořící sady. Kromě toho sem spadají i různé skládanky a puzzle, které nabízí třeba značky Djeco, Janod, MiDeer.

Dětské knížky

Dětské knížky jsou vhodné i pro ty nejmenší děti, a to i v případě, že ještě neumí číst. Pokud jim navíc budete věnovat trochu času, můžete jednoduše rozvíjet jejich fantazii a další dovednosti, které jsou spojené nejen se čtením knížek, ale i představivostí či vyprávěním příběhů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *