Novinka od Apple – iPad se začal prodávat

V Americe se 3. dubna 2010 začala prodávat novinka od firmy Apple – nový iPad. Toto zařízení již bylo oznámeno před delší dobou a za tu dobu již iPad stihl vyvolat nejrůznější emoce. Od nadšeného čekávání této novinky od Apple až po negativní kritiku tablet Apple iPad která byla zaměřena na různé nedostatky jako absence podpory flash neb o USB konektoru. Zahájení projede iPad ale napovídá, že uživatelé se o nový výrobek od Apple poperou podobně jako tomu bylo u mobilních telefonů iPhone.

K čemu je dobrý iPad od Apple?

Nové zařízení iPad od firmy Apple je někde mezi notebook / netbook a chytrým telefonem typu iPhone / Blackberry. Umí toho rozhodně více než nejnovější mobilní telefony, ale nejedná se o plnohodnotný počítač, jakými jsou i netbooky. iPad by ale měl pokrýt všechny běžné potřeby uživatelů v oblasti multimédií. Hodí se i na cestování (jeho výdrž by měla být 12-14 hodin). Můžete na něm sledovat filmy, číst si elektronické knihy, hrát hry, poslouchat hudbu, být připojeni online a prohlížet si webové stránky a mnoho dalšího. Tyto činnosti představují 90% mimopracovní činnosti na počítači. iPad tak umožňuje mít malé, lehké a jednoduché zařízení které zastoupí velký a neskladný počítač. První recenze Apple iPad jsou většinou příznivé

Apple iPad - jak se Vám líbí?

Apple iPad - jak se Vám líbí?

Zahájení prodeje iPad v USA

Zahájení projede iPad přilákalo tisíce fanoušků firmy Apple. Před jedním z obchodů Apple store v New Yorku se při zahájení prodejů iPad vytvořil dav několika tisíc lidí. Nechyběli zde ani fanoušci z Evropy, protože v Evropě se iPad začne prodávat až na konci dubna.

Cena Apple iPad?

Jedná se o nový tablet od firmy Apple. Cena nového iPad by se měla pohybovat v rozmezí 9 400 až 13 200 Kč. Cena iPad se odvíjí od toho jakou má toto zařízení výbavu. První modely iPad, které jsou uváděny na trh, mají pouze připojení WIFI, a jejich cena se pohybuje 499 – 599 – 699 dolarů podle velikosti paměti. V průběhu dubna by se pak na trh měly dostat modely iPad s podporou 3G mobilního připojení. Cena iPad s tímto připojením by měla být 629 – 729 – 829 dolarů.

Kdy bude iPad i v České republice?

O tom kdy bude k dostání nový iPad i v ČR se dá zatím jen spekulovat. Firma Apple totiž plánuje zahájení prodeje v Evropě nejdříve na koci dubna, ale i tak se iPad začne prodávat jen v některých zemích kde již má Apple vybudovanou svoji základnu. iPad tedy do české republiky dorazí až poté co bude uspokojena poptávka v „majoritních“ zemích. A mezi ty česká republika určitě nepatří. Stejně tak si bude potřeba počkat na češtinu pro nový iPad. Podpora češtiny totiž v iPad zatím chybí a neví se o tom, kdy by se měla v iPad objevit.

  1 Komentář

  1. Petr T.   •  

    iPad je strašný šmejd. Nechápu lidi co si ho koupí, na pořádnou práci s počítačem se i Pad nehodí a na mobil je to zase moc velké. Je to jen předražený šmejd pro američany a další lidi co se nechají nachytat na marketing Apple který má tahle firma hodně dobře promyšlený 🙁

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *